Svátek má: Alexandr

Regiony

Velikost textu:

Hejtman Jan Schiller poprvé jednal s ostatními hejtmany

Hejtman Jan Schiller poprvé jednal s ostatními hejtmany

Rada Asociace krajů České republiky se od začátku nouzového stavu při jarní i podzimní vlně epidemie schází formou videokonference v pravidelných týdenních intervalech.

Videokonference
23. listopadu 2020 - 07:30

Hejtmani diskutují s členy vlády i Ústředního krizového štábu. Poprvé sešli hejtmani v novém personálním složení, chyběl pouze hejtman Karlovarského kraje, ve kterém ještě neproběhlo ustavující zastupitelstvo.

Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller pozdravil nové kolegy a do diskuse vznesl podnět ohledně plošného testování zaměstnanců a dětí v dětských domovech: „Výpočetní technika dnes velmi usnadňuje rychlou a věcnou komunikaci na dálku. Vedení Ústeckého kraje je plně připraveno tuto formu komunikace aktivně využívat při své každodenní práci a jednání v rámci Rady Asociace krajů České republiky se hodlám osobně pravidelně účastnit,“ doplnil hejtman Schiller k dnešnímu jednání.


Hejtmani diskutovali především o dalším postupu plošného testování v zařízeních sociálních služeb. Podle hejtmana Kraje Vysočina Vítězslava Schreka jsou už teď zařízení přetížená a opakování testů v pětidenních intervalech na ně kladou vysoké nároky. Tento problém a možné změny v testování projednají zástupci krajů s ministerstvem zdravotnictví i ministerstvem práce a sociálních věcí. Hovořilo se také o ventilátorech a dalších přístrojích pro pacienty s COVID-19. Přístroje jsou krajům pouze zapůjčeny a nemocnice je později budou muset vrátit především v případě, kdy se nejedná o majetek českého státu.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto web UK)