Svátek má: Drahoslav

Regiony

Velikost textu:

Hasiči z Podbořan mají novou cisternovou stříkačku

Hasiči z Podbořan mají novou cisternovou stříkačku

Dobrovolní hasiči v Podbořan se těší z nové cisternové stříkačky. Byli tak mezi 38 žadateli, kteří loni uspěli s žádostí o dotaci v rámci Programu na podporu jednotek sborů dobrovolných hasičů a ostatních složek integrovaného záchranného systému. 

Ilustrační foto
7.březen 2017 - 07:00

Letos je v rámci tohoto programu připravena dotace ve výši 11 milionů korun.

„Velmi si vážím práce dobrovolných hasičů nejen pro jejich součinnost s těmi profesionálními při ostrém zásahu, ale také pro jejich společenskou činnost a práci s mládeží, která má nezastupitelné místo ve městech i obcích,“ ocenil práci dobrovolných hasičů hejtman Oldřich Bubeníček.


Starosta Podbořan Radek Reindl předává klíčky od nového vozu starostovi SDH Podbořany Josefu Svobodovi.

Ústecký kraj přispěl na cisternu v hodnotě šesti milionů korun částkou 1,5 milionu korun. Cisternová stříkačka Tatra Terrno 4x4 má nádrž z nerezové oceli, kde uveze 4 000 litrů vody a 240 litrů pěnidla. Vozidlo je vybaveno mimo jiné vysokotlakým zařízením s délkou hadice 60 metrů. Dále hadicemi v délce 160 a 180 metrů. Nechybí motorové pily, flexa nebo sada na likvidaci úniků ropných látek. Čerpací zařízení dosahuje výkonu 2000 litrů za minutu v nízkotlakém režimu a 250 litrů za minutu ve vysokotlakém režimu. V roce 2016 přispěl Ústecký kraj celkem na čtyři takto velké stříkačky. Putovaly do Podbořan, Chlumce, Vroutku a Postoloprt.

Hasiči odstraňovali spadlé stromy a uvolněné plechy

„Jsem velmi rád, že i do řad dobrovolných hasičů míří technika, která přinese nejlepší podmínky pro tak náročnou práci. O to ještě vetší dík patří dobrovolným hasičům za to, že se této obětavé činnosti věnují ve svém volném čase,“ dodal ředitel Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Roman Vyskočil.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto Ústecký kraj)