Svátek má: Luboš

Regiony

Velikost textu:

Hasiči měli o víkendu napilno: Nehody a požáry

Hasiči měli o víkendu napilno: Nehody a požáry

Dne 5.8. 2017 v 16:30 hodin jednotka HZS ÚK ze stanice Chomutov vyjela k dopravní nehodě dvou osobních aut v Mostecké ulici v Chomutově. Při nehodě byl zraněn jeden člověk a pes. 

Ilustrační foto z nehody
8. srpna 2017 - 07:00

Zraněný člověk byl předán Zdravotnické záchranné službě. Psa odvezla Městská policie na veterinu. Hasiči odpojili akumulátory a uklidili místo nehody.


Dopravní nehoda Chomutov

V neděli 6.8. 2017 v 0:13 hodin tři hasičské jednotky vyjely k dopravní nehodě osobního auta s následným požárem u obce Soběchleby okres Teplice. Auto narazilo do pilíře železničního mostu a začalo hořet. Uvnitř zemřel člověk. Hasiči požár zlikvidovali v 0:31. Bylo nutno zkontrolovat statiku železničního mostu, doprava na trati byla zpomalena. Po vyšetření dopravní nehody Policií ČR hasiči vyprostili tělo zemřelého člověka z havarovaného vozu.
 

Dne 6.8. 2017 v 21:09 hodin jednotka HZS ÚK ze stanice Litoměřice vyjela s člunem na Střelecký ostrov v Litoměřicích – Předměstí, odkud bylo oznámeno, že v řece Labi je člověk, kterému docházejí síly. Při příjezdu jednotky na místo byl člověk již na břehu v rukou Městské policie, která jej předala policii ČR.

Dne 6.8. 2017 v  21:58 hodin jednotka HZS ÚK ze stanice Louny vyjela k požáru u obce Třtěno okres Louny. Hořel kombajn na poli. Hasiči požár lokalizovali v 22:13 a zlikvidovali v 23:14. Příčina vzniku požáru a škoda se vyšetřuje.


Požár osobního auta v Otvicích

V noci 7.8. 2017 v  1:35 hodin jednotka HZS ÚK ze stanice Chomutov a dobrovolná jednotka z Jirkova vyjely k požáru osobního auta v obchodní zóně v Otvicích. Hořel Ford Mondeo. Hasiči požár lokalizovali v 1:51 a zlikvidovali v 2:17. Škoda byla předběžně odhadnuta na 100 tisíc Kč. Příčina vzniku požáru se vyšetřuje

Dne 7.8. 2017v  0:53 hodin šest hasičských jednotek vyjelo k požáru roubenky v Krásném Buku okres Děčín. Požár zasáhl celou roubenku. Hasiči zevnitř vynesli jednoho popáleného člověka a jednoho mrtvého. Na místě zasahovala Letecká záchranná služba. Na likvidaci požáru byly nasazeny tři vodní proudy. Požár byl lokalizován v 1:34. Po té probíhaly dohašovací práce. Příčina vzniku požáru a škoda se vyšetřuje.

Pro Ústeckenovinky.cz Ing. Lukáš Marvan, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje.

(lh,usteckenovinky.cz,foto HZS)