Svátek má: Viola

Regiony

Velikost textu:

Háčkované chobotničky zpříjemní dětem pobyt v nemocnici

Háčkované chobotničky zpříjemní dětem pobyt v nemocnici

Neonatologická klinika Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., získala v úterý 2.října 50 háčkovaných chobotniček pro nedonošená miminka.

Chobotničky zpříjemní pobyt novorozencům
5. října 2018 - 07:00

Zástupkyně Domu dětí a mládeže v Ústí nad Labem Helena Svatková je předala Mgr. Markétě Svobodové, hlavní sestře ústecké Masarykovy nemocnice. Usteckenovinky.cz o tom prostřednictvím tiskové zprávy informovala Krajská zdravotní, a.s.

„Pro naše nejmenší pacienty mají chobotničky velký význam. Nejenže novorozence zklidňují, miminka si s chapadýlky hrají a mnohem méně se personál setkává s tím, že si vytahují například kanyly nebo výživové sondy. Chobotnička bývá první hračkou pro miminko po jeho narození, kterou si díky dárcům odnáší domů,“ uvedla Mgr. Markéta Svobodová.


Helena Svatková, vedoucí klubu dovedných rukou pro seniorky při ústeckém Domu dětí a mládeže, doplnila, že jde o druhou várku chobotniček pro ústeckou neonatologickou kliniku. „Uháčkovaly je pro miminka bývalé zaměstnankyně na železnici, které jsou již v důchodu a navštěvují klub. V únoru letošního roku od nás hlavní sestra Mgr. Markéta Svobodova získala prvních padesát uháčkovaných chobotniček. Slíbila jsem, že ji letos navštívím ještě jednou a zase přinesu padesát chobotniček. Tímto plním slib. Máme všichni z toho velkou radost, že můžeme pomoci,“ řekla Helena Svatková.

Neonatologická klinika Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., je jedním ze dvou perinatologických center Krajské zdravotní, a. s., přičemž druhé se nachází v mostecké nemocnici. Obě zdravotnická pracoviště spadají mezi dvanáct center v celé České republice. V rámci třístupňové diferencované péče ústecká neonatologická klinika zajišťuje všechny tři úrovně péče o novorozence, od péče o fyziologické novorozence přes intermediární až po nejvyšší intenzivní resuscitační péči. Spádová oblast kliniky přesahuje hranice Ústeckého kraje a sahá až do kraje Libereckého.

(vm, Usteckenovinky.cz, foto: Krajská zdravotní, a.s.)