Svátek má: Prokop

Regiony

Velikost textu:

FSI UJEP má moderní vybavení pro výuku předmětu Automatizace

FSI UJEP má moderní vybavení pro výuku předmětu Automatizace

Fakulta strojního inženýrství UJEP ve spolupráci s firmou FESTO s.r.o., vybavila Laboratoře automatizace a robotiky novými stoly pro výuku předmětu Automatizace.

Výukové stoly
4. června 2020 - 07:00

Laboratoř automatizace a robotiky FSI v budově Za Válcovnou 8 v Ústí nad Labem má nové vybavení. Firma FESTO s. r. o., zde namontovala a realizovala výuková pracoviště pro celkem 12 studentů.

Jedním výukovým stolem se zaplní dvě pracoviště, u kterých mohou pracovat studenti ve stejném časovém horizontu. Každé pracoviště má v základní výbavě výukovou sadu základních pneumatických obvodů, elektropneumatických obvodů a PLC sestavu.

Na daných pracovištích bude probíhat nejen výuka předmětu Automatizace, ale budou využita také pro řešení praktických částí bakalářských a diplomových prací studentů fakulty.

Pozn. Nad odbornou montáží nových stolů pro výuku dozorovala zástupkyně firmy FESTO paní Lenka Rudzinski, která je odborným pracovníkem pro systém FESTO DIDACTIC.

Předmět Automatizace seznamuje studenty se základy teorie automatického řízení. Cílem je seznámit je s vazbou mezi teoretickým základem a praktickými příklady použití automatizačních prostředků.

Pro Ústeckenovinky.cz Mgr. Jana Kasaničová, tisková mluvčí UJEP

(lh,usteckenovinky.cz,foto archiv UJEP)