Svátek má: Alexandra

Regiony

Velikost textu:

Fotbalová akademie kraje vybírala fotbalové talenty

Fotbalová akademie kraje vybírala fotbalové talenty

Dva dny strávili mladí fotbalisté ročníku narození 2005 ve sportovním areálu v Roudnici nad Labem. Cílem bylo poznat nejtalentovanější hráče regionu. 

Ilustrační foto
15. března 2018 - 07:00

Ti nejlepší pak od září nastoupí do Regionální fotbalové akademie Ústeckého kraje, která sídlí na teplické ZŠ Edisonova.

„Už dva roky se snažíme soustředit kvalitní hráče z regionu na jedno místo, poskytnout jim kompletní servis tréninku, stravy, školní a zdravotní péče,“ uvedl šéftrenér Akademie Tomáš Heidenreich.


Zajištění veškeré péče a komfortu pro hráče stojí samozřejmě finanční prostředky, o které se dělí FAČR, město Teplice a Ústecký kraj, který však tuto investici vnímá velmi pozitivně.

„Vážíme si toho, že jsme jeden z osmi regionů, který Akademii má a snažíme se podle možností pomoci celou projekt zajistit,“ potvrdil hejtman Oldřich Bubeníček. Hráči z Akademie kromě tréninkového procesu reprezentují Ústecký kraj na mezikrajských soutěžích a turnajích a dokonce se již uskutečnilo přátelské dvojutkání s partnerským polským regionem Ostróda. Jedním z hostitelů byl právě roudnický areál, kde dvojutkání sledoval i náměstek hejtmana Petr Šmíd: „Bylo příjemné vidět kvalitní zápasy hrané ve férové atmosféře, jsem rád, že fotbalu se v našem regionu daří.“

Ze čtyřiceti nominovaných hráčů se nakonec do užšího výběru dostane zhruba polovina, zatím je v Akademii zapojeno sedm regionálních klubů, ale podle Tomáše Heidenreicha toto číslo nemusí být konečné.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenoinky.cz,foto Ústecký kraj)