Svátek má: Luboš

Regiony

Velikost textu:

Festival Lípa Musica 2017 zve na zvučná jména

Festival Lípa Musica 2017 zve na zvučná jména

Šestnáctý ročník Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica nabídne návštěvníkům opět porci kvalitní hudby a nevšedních zážitků. Festival se uskuteční na několika místech Ústeckého a Libereckého kraje a také v Drážďanech či v Žitavě a okolí.

Houslista Jiří Vodička
9. srpna 2017 - 07:00

Tento tříměsíční festival, který je pro své renomé zařazen do programu Rodinného stříbra, začne v pátek 11. srpna od 21 hodin prologem v podání houslisty Jiřího Vodičky na zřícenině hradu Oybin na německé straně Lužických hor. Samotný zahajovací koncert amerického loutnisty Joela Frederiksena odstartuje v pátek 15. září v bazilice Všech svatých v České Lípě dlouhou pouť skrze hudební žánry. Ta skončí v sobotu 11. listopadu závěrečným vystoupení operního zpěváka Adama Plachetky a pražských komorních sólistů v libereckém divadle F. X. Šaldy.


Na návštěvníky tak letos čeká opět to nejlepší z české a zahraniční scény.

„Je před námi krásný hudební podzim a celkem třiadvacet velmi pestrých hudebních večerů,“ uvedl Martin Prokeš, ředitel Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica. Vstupenky zájemci seženou ve festivalové kanceláři v České Lípě či online na webu.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto Ústeský kraj)