Svátek má: Lukáš

Regiony

Velikost textu:

Energie publika festivalu v Kadani přinesla pomoc hendikepovaným

Energie publika festivalu v Kadani přinesla pomoc hendikepovaným

Charitativní akce Oranžová kola Nadace ČEZ opět zavítala na hudební festival Vysmáté léto. Letos nahradil cyklotrenažéry dva handbiky,  aby se do šlapání pro dobrou věc mohli zapojit i lidé s hendikepem. 

Slavnostní předání šeku
2. července 2019 - 07:00

Výtěžek z akce putuje na konto neziskovek Šťastný pes – Handicap a Svaz tělesně postižených v ČR. Celkově se vyšlapalo na pomoc potřebným 100 670 korun! Pravidelní návštěvníci festivalu Vysmáté léto v Kadani, který příjemně každoročně odstartuje čas prázdnin a dovolených, už stanoviště Nadace ĆEZ dobře znají. Pro dobrou věc se zde na cyklotrenažérech šlapalo do pedálů už několikrát. Letos čekala na účastníky akce jedna změna, kola nahradily handbiky, na nichž může minutu jízdy pro dobrou věc zvládnout téměř každý bez ohledu na fyzický hendikep.

Závěrečný duel zástupců obou neziskových organizací

„Myšlenkou Oranžových kol a účasti Nadace ČEZ na festivalech po celé republice je od začátku podpora lokálních neziskových organizací. Těší nás, že návštěvníky festivalu v Kadani pomáhat pohybem pořád baví a mají dobrou vůli podpořit organizace, které doručí pomoc potřebným lidem z jejich okolí,“ uvedla ředitelka nadace Michaela Ziková.

Ještě než na pódium vstoupily hlavní hvězdy večera – kapely Kryštof, Horkýže Slíže, Lake Malawi či Leoš Mareš jako DJ, energie z jízd na handbicích už byla přepočítána na finanční podporu pro obě neziskovky. Spolek Šťastný pes – Handicap, který se zaměřuje na výchovu a výcvik asistenčních a canisterapeutických psů pro handicapované, převzal symbolický šek s částkou 49 364 kroun. Peníze použije pro výcvik a výchovu asistenčních psů.

Francouzský impresionismus v paláci Kinských


51 306 korun pomůže druhé z podpořených organizací, Svazu tělesně postižených v ČR s pracovištěm v Kadani k nákupu kompenzačních pomůcek.

Pro Ústeckenovinky.cz Soňa Holingerová, mluvčí Skupiny ČEZ

(lh,usteckenovinky.cz,foto ČEZ)