Svátek má: Karolína

Regiony

Velikost textu:

Dobrá zpráva pro cyklisty, další část Labské stezky je v provozu

Dobrá zpráva pro cyklisty, další část Labské stezky je v provozu

V lokalitě Dobříňského háje u Labe byl ve čtvrtek 3.října slavnostně zprovozněn další úsek 3.etapy dostavby Labské cyklostezky, a to konkrétně mezi obcí Dobříň a Račicemi v délce necelých čtyř kilometrů.

Ilustrační foto
7. října 2019 - 07:00

Přestřižení pásky se ujal náměstek pro cestovní ruch a regionální rozvoj Zdeněk Matouš. Zahájení stavby se uskutečnilo loni v říjnu. Po roce se tak po asfaltu podél Labe mohou projet první cyklističtí nadšenci.

Přestřihl pásku například vlevo stojící starosta nedalekého Záluží Miroslav Štembera či starosta Roudnice nad Labem František Padělek (třetí zprava)

„Labe je fenomén. Tímto projektem Labské stezky a dostavbou chybějících částí cyklotrasy jsme zase o kus blíž zpřístupnění cyklistům řeky od jeho pramene až po Hamburk,“ uvedl na slavnostní akci Zdeněk Matouš.

Popřát stezce spoustu spokojených sportovců a co nejméně úrazů přišli k Labi u přívozu také starostové dotčených obcí Dobříně, Záluží, Račic či Roudnice nad Labem. Vlastníkem cyklostezky je Ústecký kraj a její vybudování stálo bezmála 21 milionů korun.

V Ústeckém kraji se na Labskou stezku napojují další tři významné cyklostezky. Jedná se o Krušnohorskou magistrálu, která vede po hřebenech Krušných hor od Děčína až po Měděnec. Dále Cyklostezku Ploučnici sledující tok řeky Ploučnice od jejího pramene na úpatích Ještědu po její ústí pod děčínským zámkem a Cyklostezku Ohře podél řeky Ohře, která vede z Karlovarského kraje do Litoměřic v Ústeckém kraji, kde se napojuje na Labskou stezku.

Na území Ústeckého kraje má Labská stezka délku 96 km a je vedena v trase: Dolní Žleb – Děčín – Velké Březno – Ústí nad Labem – Libochovany – Litoměřice – Roudnice nad Labem – Hněvice – hranice Středočeského kraje. Podle starostky Dobříně má cyklostezka za cíl zvýšení bezpečnosti dopravy a snížení nehodovosti.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto web UK)