Svátek má: Vladimír

Regiony

Velikost textu:

Do oprav silnic v kraji jde více než miliarda korun ročně

Do oprav silnic v kraji jde více než miliarda korun ročně

Na společné tiskové konferenci Ústeckého kraje a Ředitelství silnic a dálnic, správy Chomutov  zazněly informace o uplynulé stavební sezóně na krajských silnicích a plánech do následujícího roku.

Ilustrační foto
30. listopadu 2018 - 07:00

Jen samotný kraj vložil do oprav silnic ve svém majetku více než miliardu korun.

„Za posledních šest let se daří každoročně dávat do silnic poměrně velké objemy peněz. Jedná se o krajské peníze a také o 300 milionů od státu prostřednictvím SFDI. Díky tomu došlo i na opravu silnic III. třídy, které byly dlouhodobě tak trochu na okraji. Také se dlouhodobě a systematicky věnujeme diagnostice mostů a řešíme havarijní stavy,“ řekl v úvodu náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek.

Ředitel krajské Správy a údržby silnic Libor Tačner zmínil, že realizovali souvislé plošné opravy v hodnotě 620 milionů korun, za 95 milionů byly opraveny menší mosty a další stavební úpravy, jako jsou sanace svahů, úpravy propustků ad., stály 140 milionů korun.

ŘSD informovalo o přípravě úseků výstavby dálnice D7, z nichž dva, obchvat Panenského Týnce a Loun, by měly začít v příštím roce. Hovořilo se také o zvýšení rychlosti na I/13 z 90 na 110 km/h.


Za Ústecký kraj se tiskové konference zúčastnil hejtman Oldřich Bubeníček, náměstek Komínek, ředitel Tačner a vedoucí odboru dopravy Jindřich Franěk. ŘSD zastupovali Martin Vidimský, ředitel Správy Chomutov, ředitel úseku výstavby ŘSD ČR Radek Mátl, vedoucí úseku výstavby Marek Sotona, vedoucí provozního úseku Vít Plechatý a koordinátor D7 Václav Marvan.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto archiv)