Svátek má: Zita

Regiony

Velikost textu:

Do nové ambulance nemocnice již chodí první pacienti

Do nové ambulance nemocnice již chodí první pacienti

Traumatologickou ambulanci, indikační poradnu a angiochirurgickou poradnu najdou pacienti od prvního červnového dne v nových prostorách v pavilonu H. Výše zmíněné ambulance se sem přestěhovaly z místnosti vedle centrálního příjmu.

Nová ambulance
9. června 2019 - 07:00

Nová ambulance, včetně prostorné čekárny, vznikla z prostor, které dříve sloužily jako sklad a provozní místnosti radiologického pracoviště. Prostorná ambulance vznikla ze dvou místností vybouráním příčky. V místnosti byly upraveny stěny a podlahy, vybudovány byly také dvě převlékací kabinky pro pacienty přístupné z čekárny.  Prostor byl rovněž vymalován, byly osazeny nové dveře, instalováno úsporné LED osvětlení a na zem položena podlahová krytina. Zcela nové jsou i parapety. Místnost byla vybavena nábytkem vyrobeným na zakázku.

Nová ambulance

V prostoru čekárny byla po vybourání původního povrchu nově vybudována podlaha včetně položení podlahové krytiny. Dále byly upraveny stěny, osazeny nové parapety a místnost, která je po probourání části stěny volně přístupná z tzv. rentgenové chodby, byla vybavena novými pohodlnými židlemi. Pro lepší komfort pacientů zdobí stěny čekárny fototapeta a prostor je vybaven televizí a  odkládacími stěnami a policemi na tiskoviny.

Nemocnice při budování nové ambulance a čekárny opět spolupracovala s architektkou Naďou Richterovou, která obojí navrhla zcela v souladu se současným pojetím a barevným laděním centrálních chodeb nemocnice.

Z hlediska dlouhodobé vize nemocnice je přesun ambulancí z oblasti centrálního příjmu do jiných částí nemocnice dalším krokem k naplnění záměru vybudovat v pavilonu C pracoviště urgentního příjmu. Jde o pracoviště multioborové spolupráce řešící akutní stavy a poskytující komplexní pohled na pacienta. Pobyt pacienta na urgentním příjmu nepřesahuje dobu 24 hodin, poté je směřován na další pracoviště nemocnice nebo propuštěn do domácího ošetřování.

Podle webu města Litoměřice

(lh,usteckenovinky.cz,foto web města Litoměřice)