Svátek má: Dana

Regiony

Velikost textu:

Dny pro zoo se soutěží o triko a vstupenku

Dny pro zoo se soutěží o triko a vstupenku

Na první květnový den připadá nejen Svátek práce, ale slaví se také Den pro zoologické zahrady, který vyhlásila UCSZOO (Unie českých a slovenských zoo).

Ilustrační foto
28. dubna 2023 - 07:00

Děčínská zoologická zahrada při této příležitosti připravila pro své návštěvníky od 26. dubna do 1. května ve svém areálu stanovištní soutěž, na téma zoologické zahrady, záchovné programy a ohrožená zvířata. Odměnou pro toho, kdo správně odpoví na všechny zvídavé otázky a bude mít štěstí při losování, bude volná vstupenka do zoo a tričko s medvědem. Takto ocenění budou rovnou tři vylosovaní.

Ke Dni pro zoologické zahrady se v České republice připojuje hned několik zoo. Pokud navštívíte některou z nich, můžete se dozvědět, jak fungují moderní zoologické zahrady, jak tyto instituce pomáhají při záchraně ohrožených druhů nejen u nás, ale i mimo své brány a spoustu dalšího. Další akce připravované zoo na měsíc květen:
  • Komentovaná krmení – víkendy a svátky
  • Den medvědů  - 10. května
  • Den pro bioologii (ve spolupráci s UJEP) – 21. května

Ústeckénovinky.cz informovala Ing. Dagmar Floriánová, vedoucí Centra návštěvnických služeb Zoologická zahrada Děčín - Pastýřská stěna,

(rp,usteckenovinky.cz,foto:zoodecin)
Souhlasíte s tím, aby Česká republika i nadále dodávala zbraně na Ukrajinu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
4%
Ne
transparent.gif transparent.gif
31%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
4%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
61%