Svátek má: Gabriel

Regiony

Velikost textu:

Děti z Ústí nad Labem se učily podnikat, vydělávaly na výlet

Děti z Ústí nad Labem se učily podnikat, vydělávaly na výlet

Páťáci ze ZŠ Mírová v Ústí nad Labem zakončili svoji výuku finanční gramotnosti, které se zúčastnili v rámci programu Abeceda peněz.

Ilustrační foto z akce
16. června 2018 - 07:00

Vyvrcholením celého projektu pro ně byl prodejní jarmark, na němž si na vlastní kůži vyzkoušeli, kolik znalostí si z nových kurzů odnesli.Díky Abecedě peněz děti zažily, kolik práce dá výroba a prodej zboží. V uplynulých týdnech se učily nakupovat suroviny i propočítávat cenu tak, aby pokryly náklady, zaujaly zákazníky a zároveň nějaké peníze vydělaly. S nelehkým úkolem si poradily na jedničku. Na jarmarku zvládly boj s účtenkami i vracením peněz a nakonec si čtyři třídy školáků odnesly dohromady bezmála 30 tisíc korun.

Foto z jarmarku

„Potěšilo mě, s jakým zájmem se děti vrhly do projektu Abeceda peněz. Bylo to pro ně něco zcela nového a jednoznačně je motivovala i vidina vlastního zisku. Projekt pro ně je setkáním se světem dospělých, jsou za vše zodpovědné a vydělávají si na splnění svých plánů - rády by vyrazily na výlet do liberecké iQLANDIE,“ říká třídní učitelka 5.C Nikola Vošická. „Myslím, že úplně nejvíc je bavilo propagovat vlastní výrobky přímo na jarmarku, v tom se děti úplně našly,“ dodává s tím, že na odbyt šly nejvíce majáky z květináčů a pečivo.

Foto z prodeje

Nadšená byla i 5.D, v níž učí Kateřina Friedlová. „Na začátku projektu Abeceda peněz děti zcela nadchla návštěva pobočky České spořitelny - mohly si vše osahat, vyzkoušet platbu kartou, k tomu by se hned tak nedostaly. A taky jim na pokladně ukázali, jak vypadá milion korun v bankovkách, to byl velký  zážitek,“ vzpomíná na začátky projektu. I její třída se vydá z utržených peněz na výlet.


Na výlet se chystají také dvě zbývající třídy. Děti z 5.A by navíc rády přispěly i na charitu.

Pro Ústeckenovinky Marta Vokurková.

(lh,usteckenovinky.cz,foto Marta Vokurková)