Svátek má: Miloš

Regiony

Velikost textu:

Děti si užívají ojedinělý tábor

Děti si užívají ojedinělý tábor

Týden plný zážitků, zábavy a informací z oblasti prevence. Tak by se dal charakterizovat unikátní projekt pro děti procházející evidencí oddělení sociálně právní ochrany dětí (OSPOD).

Ilustrační foto
8. srpna 2019 - 07:00

Po loňském úspěchu ho opět zrealizovalo město Litoměřice. Připravilo prázdninový pobyt pro dvacet školáků, jejichž rodiče si letní tábor nemohli finančně dovolit.Celkem 20 dětí ve věku od 7 do 14 let tráví tento týden v turistické a chatové osadě Zdravotník v Horním Vysokém u Úštěka.

Foto z tábora

„Tým pracovníků Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Litoměřicích jim připravuje zábavný program nesoucí se v mottu „Bezpečné léto 2019“,“ uvedla vedoucí odboru Renáta Jurková. Během týdne se děti již například seznamily se základy sebeobrany, navštívily ZOO centrum Srdov, dále se dozvědí užitečné informace o kyberprostoru nebo je čeká ukázka práce psovodů z vězeňské služby. Na programu nechybí ani letní kino, dětské diskotéky či sportovní aktivity. „Moc se mi na táboře líbí. Nejvíc mě baví soutěžení a malování,“ sdělila účastnice Kristýnka Stehlíková.

O tábor, který je podpořen částkou 120 tisíc korun z Programu prevence kriminality Ministerstva vnitra, byl ze strany rodičů velký zájem. Na podzim na něj bude navazovat víkendový pobyt. Litoměřická radnice se pokusí získat finanční prostředky na projekt i v příštím roce a navýšit kapacitu.

Podle webu města Litoměřice

(lh,usteckenovinky.cz,foto web města Litoměřice)