Svátek má: Zlata

Regiony

Velikost textu:

Den válečných veteránů v Roudnici nad Labem

Den válečných veteránů v Roudnici nad Labem

V pátek se vedení města Roudnice nad Labem již tradičně sešlo na pietních místech, aby společně dalšími zástupci kulturních a společenských organizací města společně uctili památku válečných veteránů.

Ilustrační foto
14. listopadu 2017 - 07:00

Den veteránů nebo také Den vzpomínek je celosvětovým svátkem a od listopadu 2001 je tento významný den připomínán i v České republice. Symbolicky se jedná o den, kdy bylo roku 1918  podepsáno příměří mezi Spojenci a Německem, jímž byly na západní frontě ukončeny boje 1. světové války.

Foto z akce

"Dnes ctíme památku nejen veteránů světových válek, ale také novodobých vojáků, kteří položili svůj život za ideály svobody a demokracie. Vzpomínáme na ty, kteří pro nás obětovali to nejcennější a díky kterým dnes můžeme tento svátek svobodně slavit. Važme si jich a připomínejme si alespoň v tento den významné události našeho národa," řekl místostarosta Ing. František Padělek.

Foto z akce

Pietní akt opět probíhal v komorním duchu nejdříve u památníků obětí válek na roudnickém hřbitově a u pamětních desek plukovníka Šimona v Komenského ulici, generála Josefa Mašína na Husově náměstí a obětí nacismu a komunismu ve vestibulu roudnické radnice.

Podle webu města Roudnice nad Labem

(lh,usteckelisty.cz,foto město Roudnice nad Labem)