Svátek má: Libor

Regiony

Velikost textu:

Den otevřených dveří stanice Ústí nad Labem

Den otevřených dveří stanice Ústí nad Labem

V sobotu 5. května 2018 se konal na Požární stanici Ústí nad Labem den otevřených dveří. U vchodu vítal stovky dětských i dospělých návštěvníků nový pomocník a maskot ústeckých hasičů slon Hugo. 

Ilustrační foto z akce
9. května 2018 - 07:00

Návštěvníci si mohli prohlédnout vnitřní i venkovní prostory požární stanice, seznámit se s technikou a výstrojí hasičů, prohlédnout si krajské operační a informační středisko za plného provozu, seznámit se s preventivně výchovnou činností sboru. Pokud návštěvníci dostali hlad, mohli ho zmírnit opečenými špekáčky.


Foto s maskotem

V době od 9 do 15 hodin byl připraven bohatý program s ukázkami zásahových požárních automobilů, předvedením prostředků chemické a technické služby, požárních kontejnerů či speciální mobilní techniky včetně pásového dopravníku „Železný kůň.“


Foto z akce

Každou hodinu následovaly praktické ukázky záchrany osob za pomoci lezecké techniky a automobilového žebříku, vyproštění osob z havarovaného vozidla či řezacího a hasicího zařízení Cobra. Velkou pozornost vzbudil policejní psovod Jiří Hromádka, jehož výcvik psů patřil tradičně k nejatraktivnějším ukázkám. Návštěvníkům psi a jejich pán postupně předvedli vyhledávání drog, určování místa vzniku požáru či zneškodnění pachatele pomocí rukávu.


Foto z akce

K úspěšnému průběhu dne otevřených dveří a dobré náladě všech přítomných přispělo i slunné počasí, atraktivita předvedených ukázek i sladkosti a drobné upomínkové předměty pro děti. Jménem ředitele Územního odboru Ústí nad Labem HZS Ústeckého kraje Františka Růžičky patří poděkování všem příslušníkům, kteří se podíleli na hladkém průběhu sobotní akce a policejnímu psovodovi. Zvláštní poděkování si zaslouží dlouhodobý sponzor společnost Hypermarket Globus Trmice za bezplatné poskytnutí uzenin.    

Pro Ústeckenovinky.cz Ing. Lukáš Marvan, tiskový mluvčí HZS Ústeckého kraje.


(lh,usteckenovinky.cz,foto HZS)