Svátek má: Miloslav

Regiony

Velikost textu:

Delegace z partnerského okresu navštívila Ústecký kraj

Delegace z partnerského okresu navštívila  Ústecký kraj

Delegace z polského okresu Powiat Ostróda, který je od roku 2014 partnerským regionem Ústeckého kraje, navštívila v rámci návštěvy České republiky také veletrh cestovního ruchu Holiday World v Praze.

Ilustrační foto z návštěvy
20. února 2018 - 07:00

„Jsem velmi rád za možnost navštívit další části Ústeckého kraje a projednat další spolupráci s vaším hejtmanem a místními představiteli z oblasti cestovního ruchu. Moji kolegové z okresního úřadu již dojednali konkrétní návštěvnické zájezdy na letošní léto,“ uvedl k návštěvě za delegaci Andrzej Wiczkowski, starosta okresu Ostróda.

Okres Ostróda se nachází v turisticky vyhledávané oblasti Západní Mazury. Protějškem destinačních agentur z našeho kraje je polská Zachodniomazurska Lokalna Organizacja Turystyczna (ZLOT), který má nově od roku 2017 nově partnerskou smlouvu s destinací České středohoří.

Během čtyř dní, které polská delegace strávila v České republice, navštívila i krásy Ústeckého kraje.

Město Roudnice zve na přednášku cestovatele Jiřího Kolbaby

„Pro delegaci byly zajištěny komentované výlety do Teplic s tématem lázeňství, do Krupky za historií „krušení“ a v neposlední řadě navštívili Litoměřice, kde si prohlédli kromě sakrálních památek a expozice dolu Richard a ochutnali místní vína z Brány do Čech (Porta Bohemica) a pivo z Biskupského pivovaru,“ uvedl Luděk Jirman, ředitel Destinační agentury České středohoří, o.p.s.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto Ústecký kraj)