Svátek má: Viola

Regiony

Velikost textu:

Děčínská zoo oslavila Mezinárodní den zvířat

Děčínská zoo oslavila Mezinárodní den zvířat

Více než sedm stovek lidí využilo v sobotu 6. října slunečného počasí a vydalo se oslavit Mezinárodní den zvířat do děčínské zoo.

Z průběhu akce v děčínské zoo
7. října 2018 - 07:00

Ta pro příchozí připravila veselé odpoledne plné nejrůznějších aktivit s názvem Zvířecí párty. Usteckenovinky.cz o tom informovala mluvčí děčínské zoo Alena Houšková.

„Mezinárodní den zvířat se po celém světě slaví na počest františkánského mnicha svatého Františka z Assisi, který pečoval o opuštěná, nemocná a týraná zvířata. Oficiálně připadá tento svátek na 4. října - na den úmrtí tohoto mecenáše. V zoo si tento významný den připomínáme pravidelně každý rok, a proto ani letošek nebyl výjimkou,“ vysvětlila mluvčí zoo Alena Houšková. 


Během odpoledne měli návštěvníci možnost vybírat z pestrého programu. Na něm nechyběly například pohádky o zvířatech v podání teplického Divadla Krabice, soutěže, nejrůznější poznávačky nebo kontakt se zvířaty.

Svoji činnost do zoo přijeli představit pracovníci Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce a České středohoří a prezentoval se i Městský útulek pro opuštěná a toulavá zvířata Děčín. Zajímavým zpestřením odpoledne byla i komentovaná prohlídka zoo nejen pro seniory.

Další velkou akci pro veřejnost chystá zoo na 3. listopadu, kdy se uskuteční již tradiční akce s názvem Strašidelná zoo – letos na téma Harry Potter.    

(vm, Usteckenovinky.cz, foto: Barbora Floriánová)