Svátek má: Oleg

Regiony

Velikost textu:

Děčín zmodernizoval mapový server

Děčín zmodernizoval mapový server

Mapový server města Děčína prošel zásadní modernizací. Lidé na něm nyní najdou řadu užitečných i důležitých infor¬mací, například podrobný přehled uzavírek ve městě.

Ilustrační foto MM Děčín
30. července 2020 - 07:00

Pro jeho snadnější používání vznikl také nový rozcestník mapy. Odkaz na rozcestník uživatelé najdou na stránkách magistrátu města.

Celkem je na výběr 12 různých témat – odkazových boxů. Ty uživatele přenesou na mapový server přímo na téma, které ho zajímá. Na něm pak najde nejrůznější informace, například o tom, v jaké ulici je uzavírka, komu patří určitý pozemek, kudy vedou inženýrské sítě či kde je ve vašem okolí nejbližší sběrná nádoba na kov. Prostřednictvím mapového portálu mohou lidé například jednoduše měřit různé vzdálenosti. K dispozici jsou i takové údaje, které na jiných mapách nejsou, například školské obvody v Děčíně nebo povodňový plán.


Při práci s mapou se může hodit i vytvoření poznámky. Do mapy se zakreslí bod, linie nebo polygon a napíše se k němu popisek. To je pak možné uložit jaké obrázek, PDF či poslat jako odkaz přes email či facebook. Stačí několik vteřin práce a pár kliknutí. Pracovat s mapou je možné jak na počítači, tak i na mobilu či tabletu, ovládání je přizpůsobené pro pohodlnou práci na jakémkoliv displeji.

Pro Ústeckenovinky.cz Luděk Stínil, tiskový mluvčí, Magistrát města Děčín

(lh,usteckenovinky.cz,foto MM Děčín)