Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Děčín modernizuje parkovací systém

Děčín modernizuje parkovací systém

Větší komfort při placení parkovného mají nyní řidiči v Děčíně. Město postupně modernizuje parkovací systém. Parkovné je možné nově zaplatit také pomocí speciální aplikace.

Ilustrační foto
20. září 2020 - 07:00

Řidič si nyní může vybrat z několika způsobů, jak parkovné uhradit. Buď jako dosud klasicky mincemi, smskou či aplikací Sejf, nebo nově pomocí mobilní či webové aplikace ParkSimly.

„Jde o uživatelsky přívětivou možnost platby parkovného, která funguje i v jiných městech České republiky,“ říká ředitel děčínské městské policie Marcel Horák s tím, že řidič nemusí chodit k parkovacímu automatu, ale zadá platbu pomocí této aplikace, kterou má staženou do mobilního telefonu.

Strážníci, kteří kontrolují, zda řidiči zaplatili parkovné, mají vlastní aplikaci, která jim ukáže, zda má řidič placeno. Stačí zadat registrační značku auta. Je jedno, zda řidič zaplatil přes smsku, aplikaci nebo platební kartou, platba se strážníkům zobrazí.

Novinkou je nyní možnost zaplatit parkovné pomocí aplikace ParkSimply na jeden týden, což řidiče vyjde na 300 korun.

„To je vhodné například pro turisty. Zaplatí 300 korun a celý týden pak parkují po celém městě. V plánu máme ještě další variantu, a to možnost zaplatit pomocí aplikace parkovné na celý měsíc,“ vysvětluje primátor města Jaroslav Hrouda.

V plánu je do budoucna také výměna některých starých parkovacích automatů za nové (napájené solární energií) či více automatů, kde lze parkovné platit běžnou platební kartou.

Kvůli regulaci dopravy dochází v těchto dnech ke zpoplatnění několika nových lokalit ve městě. V Děčíně 1 jsou do placené zóny nově začleněny ulice U Plovárny, Bočná, části ulic Pohraniční a Fügnerova a kompletní parkovací plochy kolem Zámeckého rybníka a budovy děčínského úřadu práce. Cena parkovného se nemění, o víkendu a státních svátcích se nadále parkuje zdarma. Na parkovném město ročně vybere přibližně osm milionů korun, musí však hradit náklady s údržbou parkovacích míst.


Jak platit parkovné v Děčíně

1, Mince (platí se přímo v parkovacím automatu).
2, SMS. Číslo 902 06 SMS. Tvar (například) „DCP 2U21234 60“. První písmena označují parkování v Děčíně, následuje mezera a číslo registrační nebo poznávací značky vozu bez mezer, následuje další mezera a po ní v číselném vyjádření čas, po který chce řidič parkovat v minutách.
3, Mobilní aplikace SEJF (uživatel si stáhne do mobilního telefonu)
4, Mobilní aplikace PARKSIMPLY (uživatel si stáhne do mobilního telefonu)
5, Webová PARKSIMPLY ONLINE (na parkovacím automatu je QR kód)
6, Parkovací karty (prodávají se na pokladnách magistrátu)

Pro Ústeckenovinky.cz Luděk Stínil, tiskový mluvčí, Magistrát města Děčín

(lh,usteckenovinky.cz,foto web města Děčína)