Svátek má: Vladimír

Regiony

Velikost textu:

Čištěné úseky města Chomutov budou letos nově značené

Čištěné úseky města Chomutov budou letos nově značené

Na plánované komplexní čištění města budou letos lidé upozorňováni novým způsobem. Místo označení konkrétních ulic budou technické služby označovat celé zóny.

Ilustrační foto
9. března 2019 - 07:00

“Nový způsob značení bude pro obyvatele přehlednější, bude označený začátek a konec zóny, která se bude čistit, a v celém tomto úseku bude tedy v dané době zákaz parkování,” uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.

Nový způsob značení

Komplexní blokové čištění na území města Chomutova bude probíhat ve dvou etapách, a to v období od 26. března do 27. června a od 1. srpna do 31. října. Označení zón ponese nejen datum plánovaného čištění, ale i jeho trvání. “Tam, kde nebude možné označit určitou zónu, ponecháme stávající značení jednotlivých ulic,” doplnil mistr svozu odpadů Jaroslav Dolník.

Komplexní blokové čištění zajišťuje zhruba dvanáct pracovníků, těm v práci pomáhají dva silniční a dva chodníkové samosběry, dva kropící vozy, náklaďáky pro odvoz odpadů a odtahový vůz v případě, když úklidu brání zaparkovaná auta. V zónách, kde bude probíhat čištění, umístí technické služby i velkoobjemový kontejner. Harmonogram čištění i rozmístění kontejnerů je také na stránkách www.tsmch.cz.

Pro Ústeckenovinky.cz Petra Lípová, Technické služby města Chomutova, přisp. organizace

(lh,usteckenovinky.cz,foto TSmCh)