Svátek má: Zlata

Regiony

Velikost textu:

ČEZ hledá 30 mladých odvážlivců do Inovačního maratonu 2017

ČEZ hledá 30 mladých odvážlivců do Inovačního maratonu 2017

Až do 31.října se lze přihlásit do ČEZ Inovačního maratonu, jehož 3.ročník proběhne v prostorách pražské centrály firmy 9. až 10.listopadu. Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání tak, aby se dalo uplatnit v praxi.

Účastníci Inovačního maratonu 2016
8. října 2017 - 07:00

A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem letošního ročníku. Jako hlavní téma soutěže zvolili organizátoři novou energetiku. Přihlásit se mohou studenti a čerství absolventi všech vysokých škol, bez ohledu na studijní obor. Na vítěze čeká zajímavá cena a pro vybrané možnost další spolupráce se Skupinou ČEZ.

Kreativitu lze podpořit různými technikami

V ČEZ Inovačním maratonu 2017 bude šest soutěžních týmů řešit konkrétní zadání z dynamicky se rozvíjející oblasti energetických služeb a nových technologií. Garantem tématu je společnost ČEZ ESCO, která se právě na tento segment zaměřuje.

„Studenti budou vymýšlet inovace, s jakými se možná za pár let budeme běžně setkávat. Oblast ESCO jde totiž dopředu mílovými kroky, není to tedy žádné prázdné teoretizování. Inovační maraton navíc těmto akčním lidem otevírá dveře příležitosti k práci v naší společnosti,“ říká Petr Toman z útvaru strategie Skupiny ČEZ. Na základě účasti v minulých dvou ročnících rozšířilo řady zaměstnanců ČEZ pět studentů.

Účastníci maratonu si vyzkouší týmovou práci pod časovým tlakem

Jedním z nich je Tomáš Povejšil z útvaru zahraničních akvizic. Účastnil se prvního Inovačního maratonu v roce 2015 a po setkání s lidmi z ČEZ změnil na práci ve velké firmě názor: „Při Inovačním maratonu jsem si uvědomil, že lidi, které jsem potkal, jsou hrozně fajn a že by se mi s nimi dobře pracovalo. Navíc jsem pochopil, že v tak velké firmě je vždy příležitost k růstu. Toto se mi po necelých dvou letech ve společnosti potvrdilo.“

I pro ty, kteří práci zatím nehledají, je ČEZ Inovační maraton zajímavá zkušenost a dobrá reference do životopisu. Práce pod tlakem, v časovém presu, neznámém prostředí a navíc v týmu, jehož složení nemohou ovlivnit;  to vše prověří jejich schopnosti.

„Bylo obtížné snažit se být produktivní po celých 24 hodin a vymýšlet nové nápady. Také jsme si museli dávat pozor, abychom měli neustále v hlavě, co vlastně řešíme, jaké je zadání, a neodbíhali od něj příliš daleko,“ potvrzuje náročnost akce jeden z loňských účastníků Martin Pátek.

Spolupráce přináší výhody oběma stranám. Studenti poznají fungování velké společnosti v praxi a naučí se inovativní techniky. Firma na druhé straně ocení neotřelé nápady mladých lidí. Skupina ČEZ chce touto aktivitou nejen inovovat, ale také přitáhnout kvalitní absolventy vysokých škol.


„Nábor nových zaměstnanců musí reagovat na trend posledních let, kdy si již nevybírá zaměstnavatel, ale naopak kandidát. Osvědčuje se nám osobní kontakt s mladými lidmi, které zveme na různé akce k nám, aby poznali prostředí Skupiny ČEZ. Inovační maraton je jedním z dílků této komplexní skládačky,“ uzavírá Pavel Puff, manažer Útvaru strategický nábor Skupiny ČEZ.  

Pro Ústeckenovinky.cz Ota Schnepp, mluvčí Skupiny ČEZ pro severní a střední Čechy.

(lh,usteckenovinky.cz,foto Ota Schnepp,ČEZ)