Svátek má: Teodor

Regiony

Velikost textu:

Celníci zabavili v tržnicích padělky za statisíce korun

Celníci zabavili v tržnicích padělky za statisíce korun

V létě došlo k omezení prodeje v česko – německém příhraničí vzhledem k opatření kvůli koronaviru. Jakmile opatření povolila, prodejci to oslavili prodejem padělků různého zboží v příhraničních regionech.

Ilustrační foto
22. září 2020 - 07:00

Proto celníci v uplynulých dnech kontrolovali příhraniční tržnice v Ústeckém kraji.Při kontrolách zajistili zboží v hodnotě převyšující jeden a čtvrt milionu korun, uvedl Jiří Nejedlý z ústeckého celního úřadu.

Ve dvou kamenných prodejnách v katastru obce Vejprty obchodníci skladovali a nabízeli k prodeji padělků, celkem 614 kusů různého zboží (trička, bundy, mikiny, tepláky, dětské teplákové soupravy, spodní prádlo, obuv, peněženky, kabelky, zapalovače, panenky, stavebnice, parfémy i bezdrátová sluchátka). Hodnota výrobků dosáhla bezmála 650 tisíc korun.

„Při další kontrole, v katastru obce Hora sv. Šebestiána, zajistili ústečtí celníci ve dvou provozovnách zboží za více než 625 tisíc korun. Jednalo se tradičně o textilní zboží, opasky, dětské hračky, stavebnice i bezdrátová sluchátka o celkovém množství 485 kusů. Část podezřelého zboží (převážně textil) celníci objevili uvnitř provozoven, část byla nalezena před vchodem do prodejen. Ve všech případech se jednalo o zboží, které prodejci nabízeli jako originály světoznámých značek, např. Adidas, Snipes, Versace, Red Bull a další,“ dodal Nejedlý.

Na Masaryčce zabavili padělky za půl milionu
Celníci při kontrole obchodů v centru krajského města Ústí nad Labem též objevili padělky za více než půl milionu korun – za 553 500 Kč. „Při kontrole prodejny na ústecké Masarykově třídě celníci zjistili, že je zde skladováno a nabízeno k prodeji zboží, které představuje padělky renomovaných firem,“ uvedl Nejedlý.


Jednalo se o obaly a kryty na telefony iPhone (516 kusů), sluchátka (124 kusů), různé druhy kabelů USB v množství 136 kusů a různé druhy adaptérů USB s konektory. Podle Nejedlého zboží bylo zajištěno a uskladněno ve skladu Celního úřadu pro Ústecký kraj. Prodejci bylo zboží zabaveno a ještě k tomu jako mimořádnou prémii dostane tučnou pokutu, o které bude rozhodovat oddělení Správního trestání celního úřadu.  

Pro Ústeckenovinky.cz (fr)

(lh,usteckenovinky.cz,foto archiv)