Svátek má: Miroslava

Regiony

Velikost textu:

Celníci odhalili další nelegální herní automaty

Celníci odhalili další nelegální herní automaty

Dalších osm herních automatů provozovaných „na černo“ odhalili celníci z ústeckého celního úřadu v herně na severu Čech.

Ilustrační foto
16. února 2020 - 07:00

Při vykazování činnosti celníci na severu Čech mají několik stálic, kvůli kterým mají práce dost: padělky zboží, odhalování drog v autech na silnicích, odhalování řidičů na dálnici bez dálničních známek, dovoz lacinější tzv. červené nafty z Německa a odhalování na černo provozovaných herních automatů.

„V úterý odhalili celníci další nelegální hernu, tentokráte v Chomutově. Provozovatel neměl k provozování hazardní hry povolení. Kromě 8 nelegálních herních automatů v hodnotě 800 tisíc korun celníci odvezli z provozovny i peníze, které hráči nastrkali do automatů - 14 600 Kč. Celníci odvezli i příslušenství - např. klíče, evidenci,“ uvedl Jiří Nejedlý z ústeckého celního úřadu.    

Provozovatel dostane pokutu. Teoreticky může být odměněn pokutou až do výše 50 000 000 korun.

Podle Nejedlého loni provedli celníci v Ústeckém kraji 180 kontrol. Porušení zákona zjistili celníci ve 110 případech. Odhalili 11 nelegálních heren a v nich zadrželi 45 výherních technických zařízení tzv. kvízomatů a bezmála 50 tisíc korun v hotovosti.


Celníci budou mít práce dost i v dalších dnech, protože v Ústeckém kraji mají prodejci ukryto mnoho desítek tisíc padělků zboží, které budou celníci postupně odhalovat, a nepříliš inteligentní lidé chodí do neustále do dalších desítek nelegálních heren, které též budou celníci teprve postupně odhalovat.

Pro Ústeckenovinky.cz (fr)

(lh,usteckenovinky.cz,foto archiv)