Svátek má: Stela

Regiony

Velikost textu:

Celníci nechali zničit výherní automaty

Celníci nechali zničit výherní automaty

Celníci nepřejí lidem, aby ve své blbosti prohrávali peníze v hracích automatech. Proto mají divný zvyk zjišťovat, jestli automaty, které jsou ještě v provozu, mají oficiální štempl, že okrádají hráče legálně, s potvrzením odministerstva.

Ilustrační foto
26. listopadu 2020 - 07:00

Může to dopadnout tak, jako v Ústeckém kraji, kde čtrnáct kusů výherních automatů minulý týden ústečtí celníci převezli do jedné firmy na Teplicku k rozebrání a zničení. Pod dohledem celníků byly zničeny hrací automaty za zhruba 1,25 milionu korun.

„Na území Ústeckého kraje provedli celníci od začátku působení zákona o hazardních hrách v lednu 2017 celkem 547 kontrol. Porušení zákona zjistili ve 312 případech. Přitom odhalili 60 nelegálních heren a zabavili v nich 235 hracích přístrojů. Majitelé nelegálně provozovali klasické automaty, kvízomaty, internetové kiosky, rulety a herních stolů. Zabavili také 174 733 korun v hotovosti,“ uvedl Jiří nejedlý z ústeckého celního úřadu.

Podle Nejedlého po kontrole nelegální herny jsou zabaveny hrací přístroje, peníze a věcí, které k nelegální hře slouží. Dojde též k uzavření nelegální herny. Následuje rozhodnutí o zabrání věci a provozovatel herny je odměněn velmi tučnou pokutou v rámci tzv. správního trestání. Hrozí pokuta až do výše 50 000 000 korun.


Poslední fází je likvidace hracích automatů, které jsou nazývány výherními automaty. Ve skutečnosti jde o nevýherní automaty, protože počet výher je ve skutečnosti malý. Jinak by automaty majitelům nevydělávaly.

Pro Ústeckenovinky.cz (fr)

(lh,usteckenovinky.cz,foto fr)