Svátek má: Emílie

Regiony

Velikost textu:

Celníci běhali kolem Doubravky

Celníci běhali kolem Doubravky

Jednapadesát celníků z různých koutů České republiky i Evropy přijelo o víkendu poměřit do Teplic své síly v 36.ročníku Mistrovství Celní správy ČR v bězích. Navzdory koronaviru.

Ilustrační foto z akce
9. září 2020 - 07:00

„Současná situace kolem koronaviru v Evropě přesto měla lví podíl na tom, že se nakonec v teplickém hotelu Panorama sešlo kromě zástupců krajských celních úřadů reprezentujících českou celní správu pouze 11 zahraničních účastníků z šesti evropských zemí - Německo, Rakousko, Belgie, Nizozemí, Lucembursko, Slovensko,“ uvedl mluvčí ústeckých celníků Jiří Nejedlý.

Celní úřad pro Ústecký kraj ve spolupráci s Klubem celníků zde pořádal pod záštitou ministryně financí Aleny Schillerové mistrovství od roku 2001 zařazené do kalendáře Evropské celní sportovní asociace (ECSA).

„Již páteční odpoledne se na start celnické míle postavilo 38 běžců a běžkyň. Trať dlouhou 1 600 metrů zdolal nejrychleji Petr Vymazal v čase 05:23. V ženské kategorii, stejně jako loni, nenašla přemožitelku Ivana Klímová z Celního úřadu pro Kraj Vysočina, která zdolala mílovou trať v čase 06:34,“ uvedl Nejedlý a dodal:


„Na start sobotního hlavního závodu na 10 km, který odstartoval generální ředitel Celní správy ČR Milan Poulíček, se postavilo 34 běžců, mezi nimi i sedm odvážných žen. S náročným terénem v okolí hradu Doubravka se nejlépe dokázal vypořádat devětatřicetiletý Němec Benjamin Luber, který proběhl cílem jako první v čase 38:12. Z žen byla první Ivana Klímová. Vítězka potřebovala k zvládnutí náročné 10 km trati čas 48:53. Závěrečný vyřazovací závod vyhrál v kategorii mužů Manuel Herren z Lucemburska a v ženách Hana Martinkevičová z Generálního ředitelství cel.“  

Pro Ústeckenovinky.cz (ro)

(lh,usteckenovinky.cz,foto  Jiří Nejedlý)