Svátek má: Laura

Regiony

Velikost textu:

Café Nobel na lovu tajemných UFO!

Café Nobel na lovu tajemných UFO!

Co je a co už není UFO a jak se tento fenomén zkoumá? Je to vůbec možné bez zatížení senzačními představami o „létajících talířích“ a „malých zelených mužíčcích“? Jaké úkazy lidé nejčastěji považují za UFO?

Ilustrační foto
7. května 2019 - 07:00

O tom bude ve čtvrtek 9. května v ústecké kavárně Bárka povídat publicista a badatel v oblasti záhad Vladimír Šiška.Návštěvníkům přednášky budou představeny nejnovější a nejzajímavější případy „neidentifikovaných létajících objektů“ – UFO v Čechách, včetně možnosti jejich vysvětlení, hypotéz i nejrůznějších spekulací.


„Zauvažujeme také nad tím, jaký dopad na naši civilizaci by mělo, kdyby se mimozemská hypotéza o UFO skutečně zakládala na pravdě a jaké by byly možné scénáře mimozemské návštěvy. Své k tomu mohou říci i sami návštěvníci,“ zve koordinátor cyklu Café Nobel Frederik Velinský.
 
Vladimír Šiška se zabývá záhadnými a špatně vysvětlitelnými jevy a také neobjasněnými otázkami historie. Především je ale zakladatelem a vedoucím „Projektu Záře“, který už přes dvacet let zaznamenává, statisticky zpracovává a vyhodnocuje poznatky o UFO a dalších anomálních jevech na území České republiky, a to v součinnosti s astronomy, meteorology, armádními specialisty či odborníky na problematiku letectví a leteckého provozu.

Přednáška v kavárně Bárka kafe v Ústí nad Labem začne v 18:00 h.

Partnery Café Nobel jsou nakladatelství Academia a populárně vědecký magazín Českého rozhlasu Sever Planetárium.

Pro Ústeckenovinky.cz Mgr. Jana Kasaničová, tisková mluvčí UJEP

(lh,usteckenovinky.cz,foto Pixabay.com)