Svátek má: Petr

Regiony

Velikost textu:

Budoucí kuchaři, číšníci a cukráři se utkali v mezikrajské soutěži

Budoucí kuchaři, číšníci a cukráři se utkali v mezikrajské soutěži

Střední škola řemesel a služeb Děčín ve spolupráci s obchodním centrem Pivovar Děčín pořádala I. ročník gastronomické soutěže Gastro Labe 2016. Jedná se o první gastronomickou soutěž v Ústeckém kraji pro žáky středních odborných škol v oborech kuchař, číšník, cukrář.

Jeden ze soutěžních chodů - hamburger
27.únor 2016 - 12:00

V prostorách děčínského obchodního centra Pivovar soutěžily školy ze tří regionů republiky z kraje Ústeckého, Libereckého a Prahy. Všechny odborné soutěže byly určeny pro družstva z daných odborných škol. Dvoudenní soutěž přinesla řadu pozoruhodných výkonů, které potěšily nejen oko, ale samozřejmě i chuťové pohárky. První den byl spíše v duchu odlehčeném, kdy se soutěžilo v pojídání bramborových šišek na čas, a druhý den se soutěžící utkali v rámci svých oborů a museli plnit na čas zadané úkoly, které hodnotila odborná porota. 

V rámci disciplíny oboru kuchař měli soutěžící za úkol vytvořit poctivý hamburger, skládali odborný test a smyslově hodnotili suroviny a potraviny se zavřenýma očima. Družstvo (dvojice) muselo připravit čtyři porce poctivého hamburgeru v časovém limitu 30 minut. Mezi zúčastněnými kuchaři obsadili první příčku Jiří Eichler a Jakub Jansa z děčínské Střední školy řemesel a služeb.

Budoucí prodavači získávají cennou praxi v obchodním řetězci


Družstvo cukrářů muselo připravit tabuli na téma: „Svatební tabule“. Svatební stůl musel obsahovat – dort, mísu svatebních koláčků a cupcakes na dané téma. Zvítězily Barbora Dupačová a Barbora Kaděrová.

Soutěžní družstvo číšníků muselo připravit a naservírovat hostům dvě porce studeného předkrmu dle trendů současné gastronomie a dále načepovat hostům dvě piva o obsahu 0,3 l. Časový limit na provedení obou soutěžních úkolů byl 20 minut. První příčku obsadily žákyně z liberecké střední školy Barbora Danitová a Lucie Adamová. Informace přinesly webové stránky Ústeckého kraje.

(kp,usteckenovinky.cz,foto:Střední škola řemesel a služeb Děčín)