Svátek má: Vavřinec

Regiony

Velikost textu:

Bouře Sabine v Ústeckém kraji

Bouře Sabine v Ústeckém kraji

Od nedělního večera do pondělí brzkých ranních hodin likvidovalo 33 profesionálních a dobrovolných hasičských jednotek následky větrné bouře Sabine na území Ústeckého kraje.

Ilustrační foto
11. února 2020 - 07:00

Jednalo se celkem o 32 zásahů. Nejvíce zásahů bylo na Žatecku (10), Děčínsku (7), Chomutovsku (6) a Ústecku (5). Zásahová činnost byla zaměřena na odstranění vyvrácených a polámaných stromů a větví, které blokovaly průjezdnost komunikací, či ohrožovali bezpečnost osob v dané lokalitě.

Od 7:00 do 10:00 vyjely hasičské jednotky k dalším 16 událostem způsobeným silným větrem. V 10 případech to byly vyvrácené, polámané stromy nebo větve. V 6 případech hasiči zabezpečovali uvolněné plechy na střechách domů.

Od 10:00 do 12:00 vyjely hasičské jednotky v Ústeckém kraji k dalším 41 událostem způsobeným silným větrem. Hasiči odstraňovali spadlé stromy a větve na 35 místech a na dalších 16 místech zajišťovali střechy, sloupy, dráty vysokého napětí, uvolněné plechy.


Od 12:00 bylo nahlášeno dalších 73 míst, kde spadly stromy nebo větve na komunikace nebo vedení. Hasiči rovněž vyjeli na dalších 23 míst, odkud byly hlášeny stržené střechy, reklamní poutače a plechy.


Od 14:00 vyjely hasičské jednotky k dalším 18 spadlým stromům nebo větvím a k 15 dalším událostem jako utržená střešní krytina, uvolněné plechy, utržená plechová garáž, utržený kabel nebo kryt ventilace.

Pro Ústeckenovinky.cz Ing.Lukáš Marvan,tiskový mluvčí HZS Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto HZS)