Svátek má: Zlata

Regiony

Velikost textu:

Bezpečné klima ve školách je důležitým tématem

Bezpečné klima ve školách je důležitým tématem

První odborná konference zaměřená na oblast primární prevence v regionu se uskutečnila v úterý 17.října v prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje. Nesla název Bezpečné klima ve škole a zúčastnilo se jí téměř 100 pedagogických pracovníků.

Ilustrační foto z akce
21. října 2017 - 07:00

„Jsem rád, že se v letošním roce podařilo uskutečnit v rámci Ústeckého kraje konferenci v tak důležité oblasti jakou je primární prevence. Počet přihlášených zájemců a rychlost, jakou se kapacita naplnila, vypovídá o tom, že o tuto oblast je v rámci škol velký zájem,“ řekl v úvodu náměstek hejtmana pro oblast školství Petr Šmíd.

Foto z akce

Konference obsahovala kromě odborných přednášek, kde vystoupil Vladimír Sklenář z MŠMT, ředitelka organizace Život bez závislostí Helena Vrbková, David Čáp z katedry psychologie Karlovy univerzity a ředitelka základní školy v Trmicích Marie Gottfriedová, také workshopy zaměřené kromě bezpečného klimatu ve škole také na preventivní práci s novým třídním kolektivem.

„Ve spolupráci s krajským úřadem, konkrétně s odborem školství, se nám podařilo připravit kvalitní odborně zaměřený program, reflektující aktuální otázky týkající se zajištění bezpečného klimatu ve školách,“ dodala ředitelka Pedagogicko-psychologické poradny Ústeckého kraje Blahoslava Pekařová.


Účastníci konference měli po celé její trvání možnost se v přísálí seznámit a získat informační materiály neziskových organizací, které se v oblasti primární prevence v rámci kraje angažují.„Jsem rád, že se v letošním roce podařilo uskutečnit v rámci Ústeckého kraje konferenci v tak důležité oblasti jakou je primární prevence. Počet přihlášených zájemců a rychlost, jakou se kapacita naplnila, vypovídá o tom, že o tuto oblast je v rámci škol velký zájem,“ řekl v úvodu náměstek hejtmana pro oblast školství Petr Šmíd.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto Ústecký kraj)