Svátek má: Zita

Regiony

Velikost textu:

Autosalon na Zahradě Čech přinesl řadu novinek

Autosalon na Zahradě Čech přinesl řadu novinek

Oblíbené značky nových osobních automobilů, užitkové a nákladní vozy, zemědělskou i manipulační techniku, motocykly a čtyřkolky a mnoho  dalšího, přinesl na litoměřické výstaviště letošní ročník výstavy Autosalon na Zahradě Čech.

Ilustrační foto z akce
17. května 2019 - 07:00

Návštěvníci si mohli prohlédnout osobní vozy značek Toyota, Seat, Opel, Ford, Škoda, Renault, Dacia, Hyundai, Mustang či Volkswagen. Nechyběly ani užitkové a nákladní vozy značky Iveco či zemědělská technika značek John Deere, Zebra a Steyr. Představeny byly také elektrické motocykly, skládací či retro elektro skútry, čtyřkolky, obytné vozy, manipulační technika, elektrokola, moto doplňky, náhradní díly pro automobily i motocykly. Autosalon na Zahradě Čech  se konal od 10 do 12. května 2019.

Foto z akce

„Letošní ročník provázelo velmi nepříznivé počasí, což bohužel ovlivnilo také návštěvnost výstavy. Nedosáhli jsme tak na loňská rekordní čísla, přesto považujeme návštěvnost za úspěšnou. Nejvíce návštěvníků zavítalo na výstaviště tradičně v sobotu“ uvedla obchodní, marketingová a provozní ředitelka Michaela Mokrá.

V sobotu se v rámci Autosalonu konal již 36. Mezinárodní sraz veteránů, který jako tradičně pořádá Veteran Car Club Velemín. „V letošním roce se vyšplhala účast veteránů téměř na stovku, a to v zastoupení 62 osobních automobilů, 28 motocyklů a 7 traktorů“ uvedl Vratislav Král, předseda VCC Velemín. Většina veteránů se vydala se svými stroji na soutěžní jízdu kolem nejvyšší hory Českého Středohoří Milešovky. Mimo to připravil k významnému jubileu 40 let od založení klubu na celou dobu výstavy statickou expozici historických skvostů v pavilonu H.

V rámci programu proběhly ukázky vyprošťování zraněných osob z havarovaného vozidla HZS ÚK – ÚO Litoměřice, zahrály kapely Falzet či QUEEN REVIVAL. Na podiu vystoupily ústecké mažoretky Hvězdičky a Třásničky. Doprovodný program nabídnul pro děti malování na obličej i skákací hrad zcela zdarma, dále bumper football či fotokoutek.

Podle webu města Litoměřice

(lh,usteckenovinky.cz,foto Radka Jakovcová)