Svátek má: Dušan

Regiony

Velikost textu:

Areál ústecké zoo je uzavřen pro veřejnost

Areál ústecké zoo je uzavřen pro veřejnost

Zoologická zahrada Ústí nad Labem omezila provoz. V první řadě uzavřela všechny pavilony a zrušila pravidelné předváděcí akce v souladu se čtvrtečním rozhodnutím Bezpečnostní rady státu.

Zoologická zahrada Ústí nad Labem
16. března 2020 - 07:00

Současně zrušila veškeré naplánované akce pro veřejnost až do 30. dubna 2020.

„Slavnostní zahájení sezóny je předběžně přeloženo na sobotu 23. května 2020, během kterého chystáme představení nově zrekonstruovaných expozic v pavilonu exotária s novými obyvateli,“ sděluje tisková mluvčí Nikola Roštejnská.

V dopoledních hodinách zasedal Krizový štáb města Ústí nad Labem. Primátor města a předseda krizového štábu Mgr. Ing. Petr Nedvědický dostal doporučení k uzavření zoo. Po poledni tuto zprávu obdržel ředitel zoo a na jejím základě rozhodl o uzavření areálu pro veřejnost s okamžitou platností až do odvolání.  

„Uzavření našich bran využijeme pro realizaci úprav. Týká se to především pokladen, kde proběhne rekonstrukce vnitřních prostor a zkvalitnění pracovního prostředí. Současně kvůli bezpečnosti zaměstnancům zvyšujeme frekvenci úklidu pavilonů a toalet. V individuálních případech nabídneme také možnost práce z domova, pokud to pracovní náplň umožňuje,“ informuje ředitel zoo Ing. Roman Končel.


„Naši příznivci se nemusejí obávat, že by uzavřením areálu přišli o dění v naší zoo. I nadále budeme zveřejňovat novinky a informace prostřednictvím našich webových stránek a profilů na sociálních sítích. Věříme, že nám fanoušci zachovají náklonnost a po otevření nás přijdou navštívit,“ doplňuje Nikola Roštejnská.

Pro Ústeckenovinky.cz Nikola Roštejnská, Zoologická zahrada Ústí nad Labem, p. o.

(lh,usteckenovinky.cz,foto Nikola Roštejnská)