Svátek má: Aneta

Regiony

Velikost textu:

Aquapark Děčín od února upraví ceník vstupného

Aquapark Děčín od února upraví ceník vstupného

Od 1.února 2022 bude v děčínském aquaparku platit nový ceník. Na návrh vedení aquaparku ho schválila rada města. Zvýšení cen služeb odráží reálné navyšování provozních nákladů, například na zdražení energií.

Z akvaparku
23. ledna 2022 - 07:00

„Je to krok, který neděláme rádi. Musíme nicméně reagovat na aktuální situaci nejen ohledně energií, ale také vzhledem k vládním opatřením, kvůli kterým došlo k poklesu návštěvnosti,“ popisuje nelehkou situaci primátor města Jiří Anděl.

Vstupné do plavecké haly a do venkovního areálu se abonentům zvýší o 5 korun, jednorázovým návštěvníkům o 10 korun. I nadále zůstávají zachované slevy pro seniory, děti do 15 let, studenty či držitele ZTP průkazů.

„Častí návštěvníci určitě ušetří, pokud si pořídí abobentní čip,“ říká ředitel aquaparku Igor Bayer a dodává, že v současné době má plavecký areál cca 11 tisíc abonentů.Provoz aqauparku v posledních letech komplikují vládní opatření proti koronaviru. Aquapark byl více než 5 měsíců zavřený, a i při jeho otevření panují celou dobu provozní omezení.

„V posledních dvou letech došlo v důsledku vládních opatření a přetrvávajících provozních omezení k výraznému poklesu návštěvnosti. Oproti roku 2019 o více než o 50 procent. Uděláme maximum, aby krize na provozy sportovních areálů dopadla co nejméně. Přestože dochází k mírnému zdražení vstupného, město bude provoz i nadále dotovat tak, aby koncový zákazník dostal adekvátní službu za férovou cenu. Loni jsme například dofinancovali zimní provoz venkovního bazénu,“ říká náměstek primátora Martin Pošta.

Aquapark patří v Děčíně k nejnavštěvovanějším zařízením, ročně do něj při běžném provozu přijde přes cca 250 tisíc lidí, rekordní návštěvnost byla 282 672 návštěvníků v roce 2015. Město má v budoucnu v plánu jeho modernizaci, postupně dochází také k rozšiřování služeb, například od loňského října jsou v provozu saunové ceremoniály.
/div>
Ústeckénovinky.cz informoval Luděk Stínil, tiskový mluvčí města Děčín.

(rp,usteckenovinky.cz,foto:mmdecin)