Svátek má: Patrik

Regiony

Velikost textu:

Ani počasí neodradilo návštěvníky Velikonoc na Novém Hradě

Ani počasí neodradilo návštěvníky Velikonoc na Novém Hradě

Neděle velikonoční 16. dubna patřila tradičně na krajském zámku Nový Hrad v Jimlíně u Loun oslavě Velikonoc doprovázené dobovým jarmarkem a bohatým programem pro dospělé i děti. 

Ilustrační foto z akce
19.duben 2017 - 07:00

Každé volné prostranství v Jimlíně bylo obsazeno stovkami parkujících automobilů návštěvníků z celého Ústeckého kraje. Tisíce příchozích statečně čelily nepřízni počasí, vítr, přeháňky a chladno provázelo celou neděli.
 

Foto z akce
„Jezdíme s rodinou na každou slavnost pořádanou na jimlínském zámku, je to tady vždy pěkné a toto místo jsme si oblíbili. Dnes jsme museli na cestu přibalit i deštníky a teplé oblečení, ale i tak si užíváme hezký program“ říká pan Pavel ze Žatce.

V programu zaujala diváky kapela dobové hudby Musica Candra, všichni obdivně tleskali při zábavné gymnastické show Flying Boys a vystoupení skupiny historického šermu Korbel. Ve stáncích řemeslníků všichni obdivovali rukodělné výrobky spojené s tématem Velikonoc, pomlázky i zdobená vajíčka. Lidové písně jste si mohli zanotovat v doprovodu flašinetářů, nechyběly ukázky velikonočních zvyků a soutěže pro děti.


Skupina historického šermu Korbel

Velikonoční jarmark a program s řadou účinkujících byl tentokrát umístěn za zámeckými hradbami, protože všechna tři nádvoří procházejí rekonstrukcí. Samotný zámek byl však plně přístupný a prohlídky velikonočně vyzdobenými zámeckými prostorami doplněné o řadu tematických výstav využily stovky návštěvníků. V květnu bude zámek Nový Hrad otevřen denně, kromě pondělí, mimořádně však bude otevřeno na státní svátky.

Trhy energetiků vynesly chráněným dílnám téměř devět tisíc korun

„Už teď se těším na novohradskou pouť, která už proběhne v opravených a rekonstruovaných nádvořích zámku, přijeďte i vy v sobotu 20. nebo v neděli 21. května,“ zve k návštěvě zámku hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Novohradská pouť se ponese v duchu barokní schwarzenberské slavnosti ke 250. výročí od zakoupení zámeckého panství Schwarzenbergy. V letošním roce si připomeneme ještě jedno výročí - 750 let od první zmínky o Jimlíně.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto Ústecký kraj)