Svátek má: Dalibor

Regiony

Velikost textu:

Agresor skončil ve vazbě

Agresor skončil ve vazbě

Ani opětovná obvinění z trestného činu výtržnictví a obvinění z trestného činu vyhrožování s cílem působit na úřední osobu zřejmě neodradila 35letého muže od dalšího násilného chování.

Ilustrační foto
12. ledna 2020 - 07:00

Chomutovan měl být dle sdělených obvinění nejprve v listopadu loňského roku v místě bydliště agresivní na svého otce a poté i na přivolané policisty. Těm měl vyhrožovat násilím a fyzicky pak napadnout i svou sestru, která mezitím do bytu přišla. Právě zasahující policisté museli muže zpacifikovat za použití donucovacích prostředků. Poté ho zadrželi a následná dechová zkouška u něho ukázala více než 1,7 promile alkoholu. Muž byl za tehdejší jednání obviněn a poté propuštěn na svobodu.

Jen o pár dní později měl před jedním z barů v centru Chomutova v nočních hodinách fyzicky postupně napadnout dva muže ve věku 37 a 51 let. Útok byl podle všeho veden ranami pěstí do obličeje. Jeden z mužů přitom utrpěl zranění. Také po této události policisté útočníka zadrželi. Opět byl pod vlivem alkoholu, tentokrát nadýchal téměř 1,9 promile. Následovalo další obvinění a několik týdnů klidu.

Hned začátkem tohoto roku agresor opět zaměstnal policisty. Ti toto pondělí zjistili, že muž se měl dopustit dalšího fyzického napadení. K incidentu došlo minulý pátek ve večerních hodinách na chodníku v centru Chomutova. Obětí byla tentokrát 27 letá žena, která měla být napadena po předchozí slovní rozepři. Dotyčný měl znovu útočit pěstí do oblasti obličeje, žena utrpěla zranění vyžadující lékařské ošetření.

Po posledním incidentu policejnímu vyšetřovateli již došla s mužem trpělivost. Nechal ho zadržet a po rozšíření trestního stíhání o další skutek podal státnímu zástupci podnět ke vzetí obviněného do vazby z důvodu pokračování v trestné činnosti. Podnětu bylo vyhověno a soud nakonec rozhodl o umístění Chomutovana do vazební věznice, kam byl převezen ve středu.  

Vlašský dvůr v Kutné Hoře byl střediskem hospodářské moci českého státu

Muži přitěžuje skutečnost, že pro podobné jednání byl v minulosti opakovaně odsouzen a potrestán, a to dokonce i nepodmíněným trestem. Z věznice byl propuštěn v září roku 2018. Nyní mu v případě uznání viny hrozí až tříleté vězení.

Podle webu policie Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz, foto archiv)