Svátek má: Oleg

Regiony

Velikost textu:

Adventní koncert Ústeckého kraje zažijí Teplice

Adventní koncert Ústeckého kraje zažijí Teplice

Počtvrté pořádá Ústecký kraj v předvečer první adventní neděle koncert ve spolupráci s teplickým spolkem Trautzlova umělecká společnost.

Ilustrační foto
27. listopadu 2019 - 07:00

Po Oseku, Litoměřicích a Děčínu letos hudba potěší posluchače, kteří dorazí do Teplic. Koncert, při němž se představí domácí soubor Collegium hortense, sbor SMoG z Mostu, trubači z Hudby Hradní stráže a Policie ČR, a který korunuje svým zpěvem sopranistka Miroslava Časarová, se uskuteční v teplickém děkanském kostele sv. Jana Křtitele na Zámeckém náměstí v sobotu 30. listopadu v 17 hodin.

Koncertu se mimo dalších vzácných hostí zúčastní rovněž hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a litoměřický biskup Mons. Jan Baxant.

Noční zvědavost se jezevčíkovi vymstila. Uvízl v kanalizačním systému

Na letošním Adventním koncertu Ústeckého kraje zazní skladby, se kterými uvedené soubory reprezentovaly Českou republiku v Římě na národní pouti konané u příležitosti 30. výročí svatořečení Anežky České. Autorem tohoto „římského“ repertoáru, který ve Věčném městě vzbudil veliký ohlas, je teplický skladatel a současně dirigent Hudby Hradní stráže a Policie ČR plk. Jan Zástěra. „Srdečně zvu všechny milovníky dobré hudby k návštěvě Teplic, kde společně navodíme adventním koncertem předvánoční atmosféru,“ těší se na koncert hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
Ústecký kraj navazuje na úspěšnou spolupráci s Trautzlovou uměleckou společností, která kromě adventních koncertů přinesla i další plody. Mezi těmi nejvýznamnějšími je např. uvedení rozsáhlého oratoria Korunovace českých králů, které vzniklo v r. 2016 u příležitosti výročí 700 let od narození Karla IV., nebo uvedení cyklu kantát o českých světcích České nebe v loňském roce v Mostě. Pod oběma projekty je rovněž autorsky podepsán skladatel Jan Zástěra.


Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto web UK)