Svátek má: Nikola

Politika

Velikost textu:

Zbořil: Mluví stále o demokracii, ale co když jednají nedemokraticky!

Zbořil: Mluví stále o demokracii, ale co když jednají nedemokraticky!

<< VIDEO >> Demokracie, kterou se neustále někteří zaštiťují, tak jednak není skutečně na věky, ale musí se neustále o ní usilovat, ale jestliže zvolíme nedemokratické prostředky tak z toho může vzniknout také tyranie, uvedl v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
25. listopadu 2017 - 03:20

Jaké události přinesl tento týden? A co vy na to pane Zbořile?

Připomněli jsme si výročí listopadu 1989, listopadu 1939, ale také Velkou říjnovou socialistickou revoluci, kterou v nebývalé formě a množství pořadů připomínala veřejnoprávní média....
"Jistě je zajímavé, že výročí VŘSR, ale pod jménem Bolševická revoluce se připomíná denně ve veřejnoprávních médiích, dokonce bych řekl, že v několika posledních týdnech překonala frekvence všech možných ukázek dobývání Zimního paláce,  pohřbu V.I.Lenina a stalinského teroru svou četností tu soustředěnost na 2.světovou válku a Adolfa Hitlera, která dominovala na ČT téměř celý rok," okomentoval Zdeněk Zbořil.

V Poslanecké sněmovně byl zvolen předseda, obsazeny některé výbory a probíhala volba místopředsedů...
"Ustavilo  se vedení Poslanecké sněmovny až na posledního nezvoleného místopředsedu Petra Fialu, který si tu svoji nepopularitu na půdě Poslanecké sněmovny zavinil i několika svými nešťastnými vystoupeními a možná i tím společenstvím, do kterého ODS vstoupila, který se nazývá Demokratický blok a také tím jak tyto strany před volbami nebo hned volbách deklarovali s kým nebudou nikdy spolupracovat," zhodnotil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

V Německu se komplikuje povolební situace, kancléřce Merkelové se nedaří sestavit bez SPD vládu, a tak prezident Frank W. Steinmeier přemlouval šéfa SPD Martina Schulze, aby se vrátil k jednacímu stolu o vládě, jistě by bylo pikantní, kdyby Schulz si dal podmínku, že chce být  kancléřem...
"U nás je situaceje dramatická, ale ne kritická,a je na lepší úrovni než sestavování německé vlády, kde se vyjednávání dostalo do mrtvého bodu a odtud také hledají nějakou neobvyklou cestu, protože výsledek voleb byl neobvyklý a to je ta kreativita jak říká Miloš Zeman," připomněl Zdeněk Zbořil.


Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)