Svátek má: Nikola

Politika

Velikost textu:

Zbořil: Ke jmenování Babiše nemusí taky dojít, i když to prezident slíbil

Zbořil: Ke jmenování Babiše nemusí taky dojít, i když to prezident slíbil

<< VIDEO >> Všechny možnosti  o sestavení vlády, o kterých se diskutovalo, než prezident oficiálně jmenuje Andreje Babiše premiérem, se taky nemusí splnit, prezident Babiše nemusí jmenovat, ač to  slíbil a tato věc je otevřená, říká v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
2. prosince 2017 - 03:20

Jaké události přinesl tento týden? A co vy na to pane Zbořile?

V Německu se do sestavování koaliční vlády "pustil" i prezident, podle něj by byla nejlepší velká koalice CDU, CSU a SPD, předčasné volby nechce...
"Pro nás by to vyjednávání v Německu mohlo být také vzorem toho, jak taková jednání vlastně mají nebo budou probíhat. Vidíme, že i v tak uspořádaném politickém systému jako je Německo, může dojít k vykolejení na základě výsledků voleb. Přičemž staré struktury, které fungovaly až do této doby, se mohou rozpadnout," komentuje Zdeněk Zbořil.

Donald Trump si připomene první výročí svého nástupu do funkce amerického prezidenta a předpovědi o tom, že Trump  Spojené státy rozloží se nenaplnily, naopak...
"Blížící se první výročí prezidentování Donalda Trumpa je v tom zajímavé, že  čeští bojovníci proti Donaldu Trumpovi, kteří si často nebrali servítky, se dneska stahují do jakéhosi podivného mlčení a číhají na jakékoliv výroky nebo omylem špatně přeložené věty Donalda Trumpa do češtiny, aby jej mohli pošpinit. Jejich přání, že díky Trumpovi se rozdělí USA nebo že dojde k ekonomickému rozvratu se nenaplnila, ba právě naopak ekonomika roste," upozorńuje v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

Severní Korea provedla další raketový pokus a můžeme se dohadovat o tom, kdo financuje jejich finančně náročné projekty, když jsou na KLDR údajně uvaleny ze všech stran sankce....
"My se pořád dozvídáme, jak je to v té Koreji hrozné, jak tam vládne diktatura, jak tam umírají lidé hlady, ale jak je tedy možné, že je to přezbrojená země, že mají tak velký vojenský potenciál a jak je možné, že mají přístup k nukleárním technologiím? A najednou se ukazuje, že to je ten hlavní problém,  že ten Kim Čong-un není takový diktátor, že to je jen špička pyramidy, diktující způsob života v KLDR. On není tvůrcem vojenské doktríny, on jenom chce, aby KLDR byla uznána termonukleární velmocí," myslí si Zdeněk Zbořil.

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)