Svátek má: Drahoslava

Politika

Velikost textu:

Zbořil: Ekonomické sankce jsou vždy lepší než krvavé války (VIDEO)

Zbořil: Ekonomické sankce jsou vždy lepší než krvavé války (VIDEO)

<< VIDEO >>  Trumpovy sankce jsou především vzkazem voličům amerického prezidenta, ale vždy je to lepší, než kdyby se vedly krvavé války, říká Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
10. srpna 2019 - 03:20

Je léto, tzv. okurková sezóna na zprávy, ale je čas na přepisování dějin. Někde je zase více horko než by si mnozí přáli, konkrétně jde o bývalého kyrgyzstánského prezidenta a Donald Trump podepsal další sankce vůči Rusku za případ Skripal, ale vypadá to, že Rusku už to tolik nevadí a naopak Trump si tímto krokem dělá body pro volební kampaň.

A co vy na to pane Zbořile?

„Skutečně jde tady o masivní přepisování dějin  našeho státu a to počínaje 21.srpnem 1968, 28.říjnem. 30.výročím 17.listopadu Zajímavé je, že se toho spíše ujímají propagandisté než historici  nebo političtí komentátoři, kteří nám chtějí  skutečně vnutit  jeden názor na ty historické události . Ta hra na přepisování dějin je skutečně pozoruhodná a boj o 17.listopad už propuknul . Byl jsem na Národní třídě, na Albertově , na Vyšehradu i v Činoherním klubu, když se zakládalo Občanské fórum, a musím říct, že když to jenom tak odhadnu tak 90% těch, kteří se nyní hlásí k odkazu 17.listopadu jsem tam nikde neviděl a ani nepotkal,“ říká Zdeněk Zbořil  v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

Kyrgyzstán, změna režimu nebo boj proti korupci…

„Na obranu bývalého kyrgyzstánského prezidenta se postavili ozbrojení muži, došlo ke střelbě, ale vypadá to, že pokus o změnu režimu bude neúspěšný. Kyrgyzstán je zajímavý stát nejen z ekonomického hlediska kvůli nerostnému bohatství, ale také ze strategických důvodů, měl nebo možná ještě má smlouvu o dodávkách zbraní z USA a je členem tzv. turkické šestky, v jejímž čele stojí Turecko,“ upozorňuje Zdeněk Zbořil.

Nové sankce proti Ruské federaci...

„Snaha amerického prezidenta vyřešit ekonomické  problémy  USA, které ovlivňují vztahy s Čínou nebo Ruskou federací, vyřešit spory politikou sankcí je podle mého názoru omylem, ale je to poselství Američanům, voličům amerického prezidenta, a je to vždycky lepší než kdyby se v těch sporných regionech vedly krvavé války,“ zdůrazňuje Zdeněk Zbořil.

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.


(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)