Svátek má: Státní svátek

Politika

Velikost textu:

To se mají kandidáti do Rady ČT vybírat na krajské konferenci TOP 09

To se mají kandidáti do Rady ČT vybírat na krajské konferenci TOP 09

„Kalousek právě nazval svobodnou a tajnou volbu poslanců - zločinem. Tak ještě jednou: ohrožení demokracie není to, že se skupina bezúhonných, slušných a ve svých oborech úspěšných lidí rozhodla kandidovat, ani že získali většinu v tajné volbě," míní poslanec Václav Klaus mladší.

Poslanec Václav Klaus junior při přednášce v březnu 2019
30. května 2020 - 08:40

„Ohrožením demokracie jsou ti, kteří pokud v demokratické volbě neuspějí, mluví o zločinech a ohrožením demokracie, nezávislosti ….  To se mají kandidáti vybírat na krajské konferenci TOP 09 nebo pirátském internetovém diskusním fóru nebo co?" konstatoval Václav Klaus junior, aby následně ocitoval poslance Kalouska, který volbu členů Rady ČT nevydýchal.

„Plnou odpovědnost za likvidaci nezávislé veřejnoprávní televize nese ČSSD. Já vím, že oni takhle nevolili. Ale měli možnost tomu zabránit a neudělali to. To je možná horší zločin, než přímá účast na zločinu,“ komentoval výsledek tajné volby šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.

Klausův komentář vyvolal  stovky dalších komentářů na poslancově facebooku

„Nejsem v žádném případě zastáncem ČT, jejich poplatků a monstrózního rozpočtu, nicméně ve světle dnešních věcí, kdy každé, dříve seriózní médium někomu patří a ten někdo má většinou nějaké politické nebo na politiku navázané ambice, je jakékoli ovládání jakéhokoliv ještě trochu nezávislého média velkou hrozbou. Kdo to nevidí je buď slepej/hloupej nebo to vidět nechce...," napsal jeden čtenář.

„Tři členové rady - z celkových 15 - můžou zlikvidovat nezávislost a objektivitu ČT? Fakt jako - co mají za nadpřirozené schopnosti? I Superman by mohl závidět. To je zase řevu kvůli ničemu," podivil se jiný.


„No a toto se pomalu stává koloritem naší společnosti. Jedná se o jakýsi folklór neúspěšných jedinců, skupiny lidí, kde pokud dopadne výsledek tak nějak v jejich neprospěch hovoří o manipulacích až dokonce o ohrožení demokracie. Bohužel jsou zde občané, kterým toto stačí a pak se schází a demonstrují proti všemu ale na druhou stranu jsou zde občané - voliči, kteří neměří všem stejným metrem a proto některým projde to co u druhých odsuzují," sdělil další čtenář.
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...


(ps, Prvnizpravy.cz, Klausůvv facebookový profil, foto: ps)