Svátek má: Vladimír

Politika

Velikost textu:

To jsou věci! Karlu Šlechtovou údajně ve vládě nechtěl Jan Hamáček

To jsou věci! Karlu Šlechtovou údajně ve vládě nechtěl Jan Hamáček

"Vím, co tam vojáci dělají během dne, během noci, jakým způsobem jezdí na patroly. Toto je enormní ztráta našich vojáků. Na druhé straně je třeba připomenout si, že je to cena za to, že existuje terorismus a že ho zatím nemáme tady," řekla v pořadu ČT24 bývalá mistryně obrany Karla Šlechtová.

Karla Šlechtová
9. srpna 2018 - 08:33

Z rozhovoru s poslankyní Karlou Šlechtovou v pořadu Události, komentáře vyplynulo, že ze svého konce ve vládě, který byl pro ni nenadálý, viní bývalá ministryně obrany zbrojařský průmysl a má za to, že vzbudila obavy o miliardové zakázky. Exministryně obrany dříve působila v čele ministerstva místního rozvoje, je stále  poslankyní i když připustila, že by se mohla přehoupnout do struktur NATO nebo Evropské unie.


Připomeňme si, že po třech letech ve funkci ministryně pro místní rozvoj přešla Karla Šlechtová v prosinci 2018 na ministerstvo obrany, jež v uplynulém volebním období řídil její stranický kolega Martin Stropnický.

Nástup Karly Šlechtové do čela významného silového resortu nakonec způsobil rychlý odchod z vlády. Do svého druhého vládního seskupení už premiér Andrej Babiš (ANO) pro Šlechtovou nenašel žádnou funkci.Karla Šlechtová na ČT24 uvedla, že se o svém nezařazení do Babišovy vlády se sociální demokracií dozvěděla na poslední chvíli a to až  při schůzi končícího kabinetu dva dny před jmenováním nové vlády.

"Vláda byla od osmi hodin, my jsme se osobně setkali v sedm hodin. Pan předseda vlády Babiš mi při své snídani oznámil jednou větou: Do další vlády vás nebudu nominovat. To bylo celé,“ připomenula Šlechtová.

Až později se od Babiše dozvěděla vysvětlení: "Zeptala jsem se ho asi za deset dní. Odpověděl mi, že mě nechtěli koaliční partneři, především pan Hamáček."(ps, ČT24, Prvnizpravy.cz, foto: ps)