Svátek má: Nikola

Politika

Velikost textu:

Roček: Jan Bartošek byl tak smutný, že chudák ani nevěděl co říká

Roček: Jan Bartošek byl tak smutný, že chudák ani nevěděl co říká

Byla to náramná psina, když na ČT24 v pořadu události a komentáře 22.11.2017 o 22. hodině začalo povídání na téma: „Spolupráce v nové sněmovně, nový předseda Poslanecké sněmovny.“Píšev glose pro Prvnizpravy.cz František Roček.

Rozčilený Jan Bartošek (KDU-ČSL)
26. listopadu 2017 - 06:20

Do občana Jaroslava Faltýnka z klanu ANO se pustil občan Jan Bartošek z dvojstrany KDU-ČSL.

Faltýnek byl v relativní pohodě, protože měl za sebou velmi silný klan ANO. Bartošek naopak reagoval značně rtuťovitě, jako když děcku vezmou hračky, protože jeho strana má ve sněmovně jenom bídné zastoupení.

Jednalo se o nudné TV krafání o ničem do doby, než Bartošek přitvrdil a řekl: „Ukázalo se to už při volbě mandátového a imunitního výboru, že nám tady vzniká koalice hnutí ANO, SPD a KSČM. Pro mě je malým překvapením, že se dokážou spojit zástupci učení Marxe, Engelse a Che Guevary, společně s nadnárodním kapitálem a multimiliardářem. Už i německé tisk si toho všímá, že v České republice vzniká spojenectví mezi miliardářem, neonacistama a komunistou.“


Přehlídka předsudků
Bartoškova slova byla známkou zoufalství. Jeho vyjádření je ukázkovým případem pronášení předsudků pomocí dutiny ústní. Pominu drobnost, že Marx je dodnes i v západním světě uznávaným vědcem. Asociace Marxe a Engelse s komunistickou ideologií z doby rozvinutého socialismu lze chápat. Je to logický stereotyp. Ale nějak mě uniklo s kým se má pářit ikona Che Guevary. Snad s SPD? Co by měli spolu společného? Snad jen to, že Che Guevara i Okamura měli uši a dokonce oba měli i levou a pravou ruku.

Když hovořil Bartošek o tom, že „vzniká spojenectví mezi miliardářem, neonacistama a komunistou,“ bylo to ještě úsměvnější. Neonacisty Bartošek asi myslel kluky a holky z Okamurovy letky SPD. Nebo s nadnárodním kapitálem, protože Okamura je z časti husita a z části samuraj?

Neonacistický hlavolam
Sice v předvolebním programu má SPD „Zákaz islámu v ČR“ - to mohou politologové považovat za extrémistický požadavek. Ve skutečnosti i Okamurovci vědí, že předvolební zákaz islámu může být přetransformován jenom do roviny, která by měla přijít i bez návrhu Okamurovců: důležitý je nesouhlas se stavbou mešit v ČR, aby nebyl zakládán vliv nových center muslimů s militantním výkladem islámu. A je nutné ve zpravodajských službách stále posilovat sledování tzv. islámského živlu a kriminální sféry napojené na migrační průmysl a řadu neziskových organizací. Byť je u nás zatím klid. Před bouří je vždycky klid.

Pokud Bartošek někoho nazval neonacistou, je to hloupé
Minulý týden jsem vydal knihu o současné mezinárodní politice s poetickým názvem „Bombardovat nemocnice je normální“. Abych se vyhnul podobnému plácání, jaké předvedl Bartošek, definoval jsem v knize význam klíčových slov, které jsem užíval.

Proto jsem definoval také slovo fašismus: „Respektujeme základní definici fašismu jako „svazek=fasces“ osob prosazující netolerantní odmítání lidí na základě náboženství, národnosti či rasy. Známou fašistickou tendencí (ideou) je v německé verzi fašismu (nacismu) antisemitismus. Dnes je např. fašistickou tendencí i nekompromisní prosazování islámu jako jediné pravé víry (islamismus).“


Když jsem definoval fašismus a otřel jsem se o islamismus, musel jsem definovat i toto:
„Islám: Jedno z běžných náboženství. Islám = odevzdání se Alláhovi (Bohu), Muhammad je posel boží a chalífa náměstek posla božího. Islámské náboženství je zneužíváno sunnitskými i šíitskými politiky jako platforma pro agresivní islamistickou expanzi.

Islamistický – islamista: Islamista prosazuje islám jako jedinou politickou autoritu na světě, a svět se jí musí podřídit. Rozdíl mezi teroristy z Islámského státu a tureckým prezidentem Erdoganem je pouze v míře a způsobu násilného prosazování agresivního islamismu. Slovo „islamista“ je evropský, neislámský výraz. Znamená pro nás obavu z agresivního prosazování islámu….“


Miliardářský syndrom 
Pokud jde o spiknutí s miliardářem, zdůrazňované Bartoškem, nejsou snad západní vlády spjaty s vlivem miliardářů? V malé ČR je vliv miliardáře Babiše daleko viditelnější než lány milionářských a miliardářských slunečnic v zemích EU. Proto poutá český miliardář v politice více pozornosti. Dokonce někteří poeti přirovnávají Babiše k Trumpovi.

Pro pořádek dodejme: Americká administrativa, které vládne Donald zvaný Trump, je hustým kobercem utkaným z podnikatelských vztahů vyživujících pomocí politických produktovodů demokratických a republikánských továren na výrobu keců a účelových zákonů, grantů a projektů. Aneb když budeš hodný, odsouhlasíme projekt nebo další položku v rozpočtu na příští rok a přijdou prachy…

Bartošek by si měl vzpomenout, než otevře dutinu ústní, a něco vysloví, že Babiš byl pro jeho churavějící dvoustranu KDU-ČSL ještě nedáno kámošem.

Když vůdce klanu ANO Babiš byl přijat do minulé Sobotkovy vlády, koaliční kolegové (včetně Bartoškovy dvoustrany) dobře věděli, že Babiš je liška podšitá a miliardy asi nemohl získat jenom čistým způsobem. Vždyť i Sobotka, a lidé kolem něho tušili, jak nectně asi přišli někteří jejich sponzoři k penězům. Proto to samé u Babiše nevadilo. Byl přijat jako sicilský nebo kyjevský bratranec – prostě do „rodiny“. Nectná pověst Babiše začala vadit až na úsvitu nových parlamentních voleb.

Ale pravdu má asi pobratim Sobotka, že vyšetřování, jak Babiš údajně vybíral vajíčka z jednoho ptačího hnízda, nebylo předvolební aktivitou. Šmírácká antibabišovina byla spíše zadána již v okamžiku, kdy Babiš vstupoval do vlády. Jako preventivní opatření, aby bylo „něco“ na Babiše v záloze.

Proto tvrdím: Jan Bartošek při TV debatě na ČT24 se prostě pominul steskem (či vztekem?), že chudák nevěděl co říká. Inu, typický zásadový demokrat, končí svoji glosu František Roček.

(rp,frantisekrocek,prvnizpravy.cz,foto:arch.)