Svátek má: Gabriela

Politika

Velikost textu:

Proč je Zeman bezpečnostním rizikem pro smečku politiků a novinářů?

Proč je Zeman bezpečnostním rizikem pro smečku politiků a novinářů?

Někteří politici, smečka novinářů a ještě větší slet Zemanových nevoličů na sociálních sítích se snaží vykreslit českou hlavu státu jako prezidenta, který je bezpečnostním rizikem. Prezidentův projev na velitelském shromáždění náčelníka Generálního štábu AČR dokazuje, že tomu tak není.  

Český prezident Miloš Zeman
2. prosince 2020 - 08:20

Z projevu Miloše Zemana, prezidenta republiky 24. listopadu 2020 na velitelském shromáždění náčelníka Generálního štábu AČR přednesený  na Ministerstvu obrany ČR jsme vybrali tu nejzajímavější část.

„Ale, a tím bych skončil, přátelé, jak říká prezident Macron, Rusko není nepřítel, Čína není nepřítel, nepřítel je mezinárodní terorismus. Jsme součástí boje proti, a já budu nezdvořilý a řeknu rovnou islámskému terorismu, který se nyní opět projevil, ať už ve Francii nebo v Rakousku, a který samozřejmě ohrožuje i nás. Bude mi ctí 28. října příštího roku vyznamenat vojákyni, která padla v tomto boji, mimochodem nejsem si, pane generále, zcela jist, zda to byla dopravní nehoda, protože na Sinajském poloostrově působí islámští radikálové a není vyloučeno, že ten vrtulník sestřelili. Doufám, že se to řádně vyšetří. Ale nejenom to, budu také usilovat o to, aby naše armáda byla pevnou součástí aliančních sil nejenom v Afghánistánu, ale například v Mali, kde rovněž řádí islámský terorismus, již zmíněném Sinajském poloostrově, Golanských výšinách a všude jinde, kde se teroristé vyskytnou. Buďme touto součástí antiteroristické organizace, nenechme se zmást těmi, kdo nám vyhrožují třetí světovou válkou, což mimochodem bylo v poslední závěrečné zprávě Vojenského zpravodajství, nenechme se zmást ani těmi, kdo tady rozsévají antiruskou a antičínskou hysterii, která jenom ohrožuje naše ekonomické zájmy, aniž by k čemukoli pozitivnímu přispěla." řekl mimo jiné prezident Miloš Zeman.

Mějme odvahu, na rozdíl od kapitulačních zbabělců, bojovat proti největšímu zlu současné doby. Tím není koronavirus, ten přejde, ale tím je terorismus, který se opírá o nenávistnou ideologii, který ohrožuje euroamerickou civilizaci, a já chci věřit, že Armáda České republiky bude pevnou součástí aliance, která se proti tomuto zlu postaví, a udělám vše, abych ve své funkci vrchního velitele ozbrojených sil naší armádě v tomto smyslu pomohl.," uzavřel své vystoupení na Ministerstvu obrany ČR
český prezident Miloš Zeman.

Celý jeho projev si přečtete na webu Pražského hradu  zde ...

Prvnizpravy.cz rovněž napsaly ...


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...

(ps, Prvnizpravy.cz, hrad.cz, foto: ps)