Svátek má: Ctirad

Politika

Velikost textu:

Lanz: Reprezentuje olympionička Pančochová Českou republiku?

Lanz: Reprezentuje olympionička Pančochová  Českou republiku?

Ve čtvrtek (8. 2. 2018) ráno mě stránkách sport.cz zaujal článek s názvem „Morava pi*o či Superlezba. Helmu Pančochové  zdobí originální nápisy“. Píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Lanz.

Zdeněk Lanz
9. února 2018 - 03:20

S helmou od svého sponzora na olympiádě závodit nemůže, a tak aspoň Šárka Pančochová mohla dát vyniknout grafickým schopnostem své kamarádky Terezy Čermákové. V Pchjongčchangu ji chrání hlavu bílo-modrá helma s řadou grafických vychytávek, obrázků a hodně netradičních hesel.

Hlavním motivem, který figuruje v různých heslech, je žralok, tak ostatně zní v angličtině přezdívka Pančochová (Shark). „Pak je tam surfař a hory," ukazuje nejlepší česká freestyle snowboardistka jednotlivé motivy.

Při podrobnějším zkoumání se objeví i další nápisy blízké uvolněnému snowboardovém duchu. „Morava pi*o," stojí na jedné straně helmy rodačky z Uherského Brodu, opodál je napsáno „Suprlezba". Pančochová vloni přiznala, že ji více přitahují ženy. „Ale tohle byl dodatek Terčinýho přítele, který mě zná dlouho," smála se.“ Píše mimo jiné na stránkách sport.cz Michal Osoba (Pchjongčchang).Pokud bude „naše“ olympionička jezdit někde na svahu jako „soukromá osoba“, ať má   tu pi*u  vyrytou třeba přes celou helmu.

Ale pokud bude v Jižní Koreji členkou oficiálního olympijského týmu České republiky, je takováto „reklama“ minimálně na pováženou.

Píše pro naše svobodné servery Zdeněk Lanz (České Budějovice)

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)