Svátek má: Michal

Politika

Velikost textu:

Doubrava: V Evropě propuká fašistická hysterie zasahující mladé

Doubrava: V Evropě propuká fašistická hysterie zasahující mladé

<< ROZHOVOR >> Jaroslav Doubrava, senátor za Severočechy, se vydal do Ruska na dovolenou a setkání s přáteli. Necestoval sám, byli tři. Dojeli až na Krym.

Jaroslav Doubrava, senátor
14. srpna 2022 - 04:20

V Čechůnii přihlouplí lidé spustili kravál: Jak si něco takového mohl Doubrava dovolit, když vrchnost z NATO a EU rozhodla, že Rusko je nepřítelem. Co na to občan senátor Jaroslav Doubrava?

Doubrava: Pro pořádek hned na začátku říkám: Byl jsem na dovolené s přáteli. Navštívili jsme Moskvu, Volgograd a Krym. Jel jsem tam na soukromý ne na senátní diplomatický pas. Veškerá setkání byla soukromá s lidmi, které dlouhodobě znám.

Prý jste strávili řadu dní jenom přejížděním z místa na místo?

Doubrava: Autem jsme jeli do Kaliningradu a letecky do Moskvy. Potom jsme letěli do Volgogradu a asi 2000 km jsme dál jeli autem na Krym. Byli jsme v Rusku 12 dnů, a z toho v podstatě 7 dnů na cestách v autě. Jenom na Krym jsme jeli dva dny tam a dva dny zpátky.

Proč jste jeli na Krym?

Doubrava: Na pozvání české diaspory, která tam žije již 160 let. Vezli jsme pro ně mnoho cédéček a bedny knížek. Setkání bylo velmi dojemné. O to smutnější je, že idioti, kteří dnes vládnou Evropě, se rozhodli pro přetrhávání kulturních vztahů s Ruskem. Je to nepochopitelné a velmi smutné. Něco tak primitivního bych čekal od fašistů, ne demokratů. Obávám se, že jsme na prahu fašizace EU, což cíleně podporuje washingtonská administrativa.

Roček: Debilita médií v případu Doubravy je rozkošná

Někteří měli málem hemeroidy v hlavě z toho, že jste se setkal se Sergejem Aksjonovem…

Doubrava: Nenávistné noviny Deník N napsaly, že jsem jednal s šéfem tamní okupační administrativy Sergejem Aksjonovem. Vytlačili ze sebe otázku: Pomáhá český senátor kremelské propagandě? Skutečnost je zcela všední. Známe se s Aksjonovem dlouho. Teď je prezidentem krymské vlády, protože Krymu je jednou z republik Ruské federace. To asi nenávistníkům z Deníku N ušlo. Nebylo to žádné oficiální setkání. Aksjonov přišel v riflích, civilně, nalehko. Já měl sice oblek, ale proto, že jsem potom ještě šel na nějakou akci s přáteli. Navíc na Krymu nevládne okupační administrativa, ale řádně zvolená administrativa. Přál bych vám vidět, jak obrovskou důvěru místních lidí má.Některým podivným bytostem se nelíbilo, že při setkání s Aksjonovem byla na stole ruská a česká vlajka. Co jim na to řeknete?

Doubrava: To nemůžete ovlivnit. Hned po příchodu, když jsem viděl naší vlajku. Proto jsem zopakoval, že tam nejsem jako senátor, ale jako turista na dovolené. Vlajka může vadit jenom psychicky narušeným nebo cíleně zaměřeným lhářům. Ignorují všední realitu. Vlaječky se neobjevují na stolech jenom na diplomatických sabatech, ale i jako projev sympatií k cizincům, s nimiž se setkáváte. Kolikrát jsem zažil i vlaječky na stole při pozvání na oběd či večeři. Na všech setkáních na Krymu všichni věděli, že jsem tam na dovolené, ne pracovně jako senátor. Potkával jsem se s přáteli.


Jaký jste měl dojem z Krymu?

Doubrava: Je smutné, že političtí europrimitivové nás odřízli od informací z Ruska, a tvrdě filtrují i informace z Kazachstánu a dalších států. Kdo u nás ví, že od roku 2014 došlo na Krymu k velkému rozvoji? Tentokrát jsem od místních několikrát slyšel, že pod Ukrajinou Krym jenom přežíval. Například v roce 2014, když jsem jel ze Simferopolu do Sevastopolu, trvalo nám to 3 až 4 hodiny. Teď jsme vzdálenost urazili za necelých 40 minut, protože jsme jeli po nové dálnici. Rozvoj je vidět na všech místech kam se podíváte. Obytné domy, obchody, dětská hřiště, prostě obrovský rozmach.Uvedl jste, že vás překvapuje primitivní tendence, které lze čekat od fašistů, ne demokratů. Řekl jste, že jsme na prahu fašizace EU, což cíleně podporuje washingtonská administrativa. Můžete to blíže vysvětlit?

Doubrava: Ano. Prvním signálem byla podpora rozbíhající se tvrdě nacionální fašizace Ukrajiny, která již v nejobecnější rovině začíná zamořovat i západní Evropu. Připomeňme si, že definice fašismu pochází ze základního významu slova „svazek=fasces“. Lidé ve svazku se spojují v netolerantním odmítání lidí na základě politického směřování, náboženství, národnosti či rasy. Dnes je např. fašistickou tendencí i nekompromisní prosazování islámu jako jediné pravé víry (islamismus), ale i programový boj USA vůči Rusku. EU jako americká kolonie toto jednání musí též přejímat. Masivní protiruská propaganda v západní Evropě tomu nasvědčuje. Ukázkou exemplárního primitivismu v tomto směru je český senát, ale i z nemalé části poslanecká sněmovna, natož česká vláda. Z mého pohledu jsme na pokraji fašismu i my. Mám z vývoje v západní a střední Evropě velké obavy. Propuká zde fašistická hysterie zasahující především mladé.

(rp,ro,prvnizpravy.cz,foto:jaroslav doubrava)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
67%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%