Svátek má: Prokop

Politika

Velikost textu:

Benešovy dekrety nedotknutelnou součástí právního řádu. Je to jasné!

Benešovy dekrety nedotknutelnou součástí právního řádu. Je to jasné!

„Benešovy dekrety platí i nadále bez výjimky pro všechny, což opakovaně potvrdil i Ústavní soud ČR. Připomenout to není špatně, zvláště když se objevují stále pokusy je prolomit. Jde o mediálně známé kauzy," připomenul na svém facebookovém profilu bývalý hejtman Michal Hašek. 

Bývalý hejtman Michal Hašek
2. června 2020 - 08:25

„Před 75 lety proběhl odsun Němců z Brna, ČT používá expresivnější pojem "vyhnání". Jednoznačně důsledek předválečných(1938, Mnichov,role SdP, Protektorát), válečných událostí a poválečné atmosféry. Nelze jej soudit dnešníma očima ani dnešními měřítky práva. Je to prostě součást historie Brna a jižní Moravy. Mimochodem, Benešovy dekrety jsou a musí zůstat nedotknutelnou součástí našeho právního řádu, nejen historie. A kdo si brousí zuby na majetek československého, nyní českého státu, bude mít i nadále smůlu," napsal posldní květnovou sobotu na svůj facabookový profil Michal Hašek, aby rozjel diskusi například i o platnosti Dekretů prezidenta Beneše. 

„Benešovy dekrety platí i nadále bez výjimky pro všechny, což opakovaně potvrdil i Ústavní soud ČR. Připomenout to není špatně, zvláště když se objevují stále pokusy je prolomit. Jde o mediálně známé kauzy. Jedna z nich se týkala i krajského majetku JMK, když jsme oba krajští zastupitelé... zámek Mikulov, pro ostatní," okomentoval diskusi Hašek.

Diskuse k poznámkám Michala Haška


„A víte, že naopak třeba, "...Drtivá většina sudetských Němců a jejich potomků žijících v Horních Rakousích má zájem o odškodnění za majetek, o který přišli kvůli odsunu z Československa po druhé světové válce..." poznamenal jeden ze čtenářů.

„Mimochodem, prohlášení nějakého krajanského spolku má právní relevanci asi jako prohlášení primáše cimbálové muziky z Hrubé Vrbky na téma balistických raket na území Francie," poznamenal jiný čtenář.

„V okamžiku, kdy nějaký potomek odsunutého Němce zažaluje český stát, tak má to prohlášení Posselta cenu zmačkaného papíru...," dodal jiný čtenář na poznámku, že současné sudetoněmecké spolky o majetek v Česku nestojí.


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...


(ps, Prvnizpravy.cz, Haškův facebookový profil, foto: ps)