Svátek má: Libor

Byznys

Velikost textu:

V duši pořád zůstávám v Hradci, říká doktor Guan Xin

V duši pořád zůstávám v Hradci, říká doktor Guan Xin

Před několika měsíci skončil mezivládní projekt Kliniky Tradiční čínské medicíny ve FN Hradec Králové.

Dr. Guan Xin
22. května 2019 - 21:50
(Komerční sdělení)

Mnoho pacientů se ale dosud shání po Dr. Guan Xinovi, který mnoha z nich, přesněji více než třem tisícům, výrazně pomohl metodami tradiční čínské medicíny. My jsme zjistili, že se nevrátil do Číny, jak kolovaly některé fake news, a že jim může pomáhat dál.

Kde teď působíte, pane doktore?
Nedávno jsem se profesně i osobně přesunul do Prahy. S potěšním jsem přijal nabídku Nadačního fondu na podporu Tradiční čínské medicíny a alternativ, působit jako hlavní poradce v novém Česko-čínském centru TCM Praha, v Opletalově ulici (Praha 1). Nadační fond se stará o rzovoj čínské medicíny už řadu let, a v poslední době i na základě smlouvy o mezinárodní spolupráci s mou mateřskou nemocnicí Shuguang Hospital ze Šanghaje.

Proč jste vlastně skončil v Hradci Králové?
To nebylo rozhodnutí z čínské strany. Ministerstvo zdravotnictví ČR se rozhodlo v projektu nepokračovat, a my jsme hledali cestu, jak dál. Jelikož váš stát nezahrnul TCM do oblasti zdravotnitví a tudíž naše projekty nijak nepodporuje, a péče není hrazena pojištěním, musel jsme hledat jiné cesty. Jak vidíme, zatím je to ideální řešit z pozice nadačního fondu. Máme mnoho perspektivních projektů a stále více podporujících partnerů.A vaše pacienty z Hradce Králové jste tedy už zcela opustil?
V žádném případě. Ostatně mnoho z nic mě v Praze navštěvuje, i členové jejich rodin a přátelé žádají, zda by mohl přijít. Sídlíme pár metrů od Hlavního nádraží, tak je to pro ně jendoduché. Jsme otevřeni konzultacím i pro nové klienty a schopni zařídit další léčbu a péči pod vedením českých lékařů. Protože máme skvělé spolupracující lékaře, s vynikajícími znalostmi TCM, můžeme jim s mou supervizí pomáhat stejně, jako jsme to dělali v Hradci Králové.

Vracíte se někdy do našeho města?
Samozřejmě. Prožil jsem zde tři krásné roky. Přestěhovali jsme se sem s celou rodinou, děti tu dokonce začaly chodit do školy. Myslím, že Hradec vlastně nikdy neopustím, zůstane v mé mysli a vzpomínkách jako první město v Česku, kde jsem pracoval. Od Prahy ostatně není nijak daleko. Ačkoliv se tam stěhujeme, budeme se vždycky vracet za našimi přáteli a navštěvovat milovaná místa.

(red,prvnizpravy.cz,foto:jt)Kurzy

0.00 
0.00 
0.00 
0.00 
0.00 

Akcie

NWR
0.1
AAA Auto
24
CETV
97.8
CEZ
533.5
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK
844
FORTUNA
194.5
KITD
5.2
KOMERCNI BANKA
905.5
NWR
272
ORCO GROUP
12.4
PFNONWOVENS
716
PHILIP MORRIS CR
13720
O2 C.R.
222.5
UNIPETROL
382.5
VIG
610.5