Svátek má: Ferdinand

Byznys

Velikost textu:

V duši pořád zůstávám v Hradci, říká doktor Guan Xin

V duši pořád zůstávám v Hradci, říká doktor Guan Xin

Před několika měsíci skončil mezivládní projekt Kliniky Tradiční čínské medicíny ve FN Hradec Králové.

Dr. Guan Xin
22. května 2019 - 21:50
(Komerční sdělení)

Mnoho pacientů se ale dosud shání po Dr. Guan Xinovi, který mnoha z nich, přesněji více než třem tisícům, výrazně pomohl metodami tradiční čínské medicíny. My jsme zjistili, že se nevrátil do Číny, jak kolovaly některé fake news, a že jim může pomáhat dál.

Kde teď působíte, pane doktore?
Nedávno jsem se profesně i osobně přesunul do Prahy. S potěšním jsem přijal nabídku Nadačního fondu na podporu Tradiční čínské medicíny a alternativ, působit jako hlavní poradce v novém Česko-čínském centru TCM Praha, v Opletalově ulici (Praha 1). Nadační fond se stará o rzovoj čínské medicíny už řadu let, a v poslední době i na základě smlouvy o mezinárodní spolupráci s mou mateřskou nemocnicí Shuguang Hospital ze Šanghaje.

Proč jste vlastně skončil v Hradci Králové?
To nebylo rozhodnutí z čínské strany. Ministerstvo zdravotnictví ČR se rozhodlo v projektu nepokračovat, a my jsme hledali cestu, jak dál. Jelikož váš stát nezahrnul TCM do oblasti zdravotnitví a tudíž naše projekty nijak nepodporuje, a péče není hrazena pojištěním, musel jsme hledat jiné cesty. Jak vidíme, zatím je to ideální řešit z pozice nadačního fondu. Máme mnoho perspektivních projektů a stále více podporujících partnerů.A vaše pacienty z Hradce Králové jste tedy už zcela opustil?
V žádném případě. Ostatně mnoho z nic mě v Praze navštěvuje, i členové jejich rodin a přátelé žádají, zda by mohl přijít. Sídlíme pár metrů od Hlavního nádraží, tak je to pro ně jendoduché. Jsme otevřeni konzultacím i pro nové klienty a schopni zařídit další léčbu a péči pod vedením českých lékařů. Protože máme skvělé spolupracující lékaře, s vynikajícími znalostmi TCM, můžeme jim s mou supervizí pomáhat stejně, jako jsme to dělali v Hradci Králové.

Vracíte se někdy do našeho města?
Samozřejmě. Prožil jsem zde tři krásné roky. Přestěhovali jsme se sem s celou rodinou, děti tu dokonce začaly chodit do školy. Myslím, že Hradec vlastně nikdy neopustím, zůstane v mé mysli a vzpomínkách jako první město v Česku, kde jsem pracoval. Od Prahy ostatně není nijak daleko. Ačkoliv se tam stěhujeme, budeme se vždycky vracet za našimi přáteli a navštěvovat milovaná místa.

(red,prvnizpravy.cz,foto:jt)Kurzy

0.00 
0.00 
0.00 
0.00 
0.00 

Akcie

NWR
0.1
AAA Auto
24
CETV
99
ČEZ
475.5
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK A
538.4
FORTUNA
194.5
KITD
5.2
KOMERČNÍ BANKA
519
NWR
272
ORCO GROUP
12.4
PFNONWOVENS
718
PHILIP MORRIS ČR A
13320
O2 C.R.
218
UNIPETROL
382.5
VIG
508