Svátek má: Albína

Byznys

Velikost textu:

Společnost European Metals Holdings Limited je australskou společností

Společnost European Metals Holdings Limited je australskou společností

Společnost European Metals Holdings Limited poskytla českým úřadům právní analýzu dokládající, že je australským podnikatelským subjektem.

Pavol Krúpa, Arca Capital
10. ledna 2018 - 18:45
(Komerční sdělení)

Společnost European Metals Holdings Limited poskytla relevantním českým úřadům, Ministerstvu financí, Ministerstvu průmyslu a obchodu a Ministerstvu životního prostředí analýzu právní kanceláře Steinepreis Paganin, která potvrzuje, že je australským podnikatelským subjektem s vlastní právní subjektivitou.

Společnost European Metals Holding Limited je veřejně obchodovatelnou společností na australské a londýnské burze. K datu 12. října měla společnost široce diverzifikovanou strukturu 677 akcionářů, jedním z největších českých akcionářů je investiční skupina Arca Capital, která se na projektu aktivně podílí. V Česku pokračují jednání s partnery projektu za účelem vytvořit tuzemský ucelený řetězec výroby a zpracování lithia, včetně komunikace s regionálními partnery státní správy. To znamená pro Česko tisíce nových pracovních míst nejen v oblasti těžby a zpracování rud, ale zejména v navazujících high-tech oborech. Tím dojde k zásadní podpoře zaměstnanosti a restrukturalizace průmyslu nejen v Ústeckém regionu, ale i v celé ČR. Zároveň dojde i k významnému rozvoji české vědy, výzkumu a systému vzdělávání.

Analýza právní kanceláře Steinepreis Paganin, která byla poskytnuta českým úřadům, se opírá o následující fakta:

  • Společnost European Metals Holdings Limited má registrované sídlo v australském Perthu.
  • Společnost je registrována v australském obchodním rejstříku jako tzv. „Australian public company“ – australská veřejná společnost. https://abr.business.gov.au/SearchByAbnHistory.aspx?abn=55154618989
  • Společnost je registrována jako řádný australský daňový resident.
  • Akcie společnosti, reprezentující 100% kapitálu společnosti jsou prostřednictvím CDI listovány na australské burze cenných papírů.
  • Podíl australských akcionářů na kapitálu společnosti tvoří vice než 82%.
  • V představenstvu společnosti mají australští občané většinu hlasovacích práv.
  • Právní postavení společnosti jako australského podnikatelského subjektu potvrdila svým dopisem také australská vláda v zastoupení vládní agentury Austrade.


Cílem společnosti European Metals Holdings Limited je vytvořit v Česku ucelený řetězec výroby a zpracování lithia, což přinese tisíce nových pracovních míst nejen v oblasti těžby a zpracování rud, ale zejména v navazujících high-tech oborech a tím dojde k zásadní podpoře zaměstnanosti a restrukturalizace průmyslu nejen v Ústeckém regionu, ale i v celé ČR. Zároveň dojde i k významnému rozvoji české vědy, výzkumu a systému vzdělávání. Jednání s partnery probíhají podle plánů, včetně komunikace s regionálními partnery státní správy. Obdobný projekt těžby lithných rud aktuálně probíhá i na německé straně Cínovce. Projekt v sousedním Německu realizovaný plně soukromým kanadsko-německým konsorciem má významnou podporu ze strany vlády i regionu. Německo si uvědomuje ekonomické i sociální přínosy těžby a zpracování lithia a tamější zemská vláda všemožně podporuje tento projekt od usnadnění administrativních úkonů až po nulové poplatky z vytěžených nerostů.

Krúpa: Chceme zabránit neoprávněnému odvádění zisků!

Jak již bylo oznámeno dříve, česká dceřiná společnost Geomet s.r.o. nadále pokračuje v realizaci průzkumných a analytických prací ložiska Cínovec v rámci svých stanovených průzkumných území.

V prosinci 2017 byl za účelem financování přípravných prací pro finální studii proveditelnosti, zejména dokončení hydrometalurgických testů, posílen kapitál společnosti European metals Holdings Ltd o 4 miliony australských dolarů. Akcionáři společnosti tak projevili důvěru v rozvíjející se projekt a odbornou činnost společnosti.

(red,prvnizpravy.cz,foto:arch.)Kurzy

0.00 
0.00 
0.00 
0.00 
0.00 

Akcie

NWR
0.1
AAA Auto
24
CETV
73.9
CEZ
550
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK
830.4
FORTUNA
194.5
KITD
5.2
KOMERCNI BANKA
890
NWR
272
ORCO GROUP
12.4
PFNONWOVENS
870
PHILIP MORRIS CR
14380
O2 C.R.
243
UNIPETROL
382.5
VIG
544