Svátek má: Libor

Byznys

Velikost textu:

Přední německý ekonom: Jsem proti bojkotu Světového poháru!

Přední německý ekonom: Jsem proti bojkotu Světového poháru!

Wolfgang Büchele, předseda Východního výboru německé ekonomiky uvedl jasné "ne" bojkotu Světového poháru v roce 2018.

Wolfgang Büchele, předseda Východního výboru německé ekonomiky
11. června 2018 - 07:20

"Jsem proti bojkotu. Kdo má vstupenku, tak má jet, "řekl Wolfgang Büchele, předseda Východního výboru německé ekonomiky v rozhovoru pro Frankfurter Allgemeine, „chtěl bych tam být, až se Němci dostanou do finále,“ dodal.


Büchele dále v rozhovoru uvedl, že je pro normalizaci vztahů s Ruskem „ekonomické sankce nejsou osvědčené prostředky pro politický boj,“ řekl Wolfgang Büchele, který také šéfuje stuttgartské  high-tech společnosti  M + W.

Obhajoval také bývalého německého kancléře Gerharda Schrödera, „Schröder jedná v zájmu Německa, když přijme  nějaké pozice v ruských společnostech.  V tom není nic hanlivého. Podle mého názoru, je nevhodné bývalého kancléře stavět na pranýř. Pomáhá německé ekonomice s její obchodní činností v Rusku. "

Ke konci rozhovoru Büchele připomněl, že jde o zachování německých pracovních míst.

„Němci často zapomínají: Jsme čistí dovozci energií. Rosněfť a Nord Stream jsou nezbytné pro průmyslovou zemi jako je Německo. A z tohoto důvodu je důležité, aby Gerhard Schröder  byl ve vedení společnosti Rosněft, osm procent plynu nakupuje Německo od této společnosti a proto je žádoucí, aby Německo mělo své zastoupení v dozorčí radě Rosněft. Jeho mandát ve společnosti Nord Stream je také důležitý,“ vysvětlil Wolfgang Büchele.

Východní výbor německého podnikání byl založen v roce 1952 a působí jako společný orgán předních sdružení německé ekonomiky, aby zastupoval zájmy německých společností ve východní Evropě . Východní výbor má sídlo v Berlíně .

(rp,prvnizpravy.cz,frankfurterallgemeine,foto:arch.)Kurzy

0.00 
0.00 
0.00 
0.00 
0.00 

Akcie

NWR
0.1
AAA Auto
24
CETV
97.8
CEZ
533.5
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK
844
FORTUNA
194.5
KITD
5.2
KOMERCNI BANKA
905.5
NWR
272
ORCO GROUP
12.4
PFNONWOVENS
716
PHILIP MORRIS CR
13720
O2 C.R.
222.5
UNIPETROL
382.5
VIG
610.5