Svátek má: Vojtěch

Regiony

Velikost textu:

Chomutov: Dvě veřejné zakázky začnou, třetí nikoliv

Chomutov: Dvě veřejné zakázky začnou, třetí nikoliv

Mateřská škola Pohádka v Chomutově na Kamenné se začne zateplovat. Radní schválili vítěze výběrového řízení, kterým je s nejnižší nabídkovou cenou 4,78 milionu korun firma 1. Pražská stavební, s. r. o. z Prahy.

Město Chomutov
11.říjen 2014 - 12:08

Při dobrých klimatických podmínkách by mohly být ještě letos zateplené střechy a stropy, zjara pak i obvodové pláště školky. Usteckenovinky.cz o tom informovala mluvčí Chomutova Šárka Schönová.

V listopadu by pak měla začít první etapa revitalizace okolí Kulturního domu na Zahradní. Vítězem výběrového řízení je firma SKANSKA a. s. z Prahy, která podala nejnižší nabídkovou cenu 13,6 milionu korun. První etapa by měla být hotová v září příštího roku. Stavba na revitalizaci venkovního prostoru sídliště Zahradní bude spolufinancována z Evropského fondu pro regionální rozvoj, a to až do výše 85 procent z celkových způsobilých výdajů.

Naopak sportoviště pro mladé street workout a dirt park se letos stavět nezačnou. Důvodem je zrušení veřejné zakázky, neboť po vyřazení uchazeče, který nesplnil požadavky výběrového řízení, zbyla hodnotící komisi pouze jediná nabídka.

Rada města v souladu se zákonem o veřejných zakázkách tak veřejnou zakázku zrušila a do konce října vyhlásí novou. Do konce roku by pak mohla proběhnout administrace nového výběrového řízení, aby se na jaře sportoviště na Kamenném vrchu mohla začít stavět.

První elektromobilní stanici na severu Čech má Chomutov

Předpokládaná hodnota zakázky je 2,2 milionu korun. Zahrnovat bude venkovní posilovnu, ve které se cvičí vlastní vahou těla a překážky pro jízdu na kolech. Evropský fond pro regionální rozvoj by mohl uhradit až 85 procent výdajů.

(iza, foto: Pavel Kinšt/Wikimedia)